Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Unijny biznes do premier May: Postęp ws. Brexitu zbyt wolny

Unijny biznes do premier May: Postęp ws. Brexitu zbyt wolny
Negocjacje toczą się zbyt powoli - alarmują liderzy biznesu z UE. (Fot. Thinkstock)
Przedstawiciele unijnych przedsiębiorców zrzeszeni w organizacji BusinessEurope ostrzegli brytyjską premier Theresę May, że są 'bardzo zaniepokojeni' powolnym tempem negocjacji ws. wyjścia z Unii Europejskiej.
Reklama

W spotkaniu na Downing Street wzięli udział przedstawiciele 12 narodowych federacji pracodawców i przedsiębiorców, w tym Konfederacji Brytyjskiego Przemysłu (CBI) i polskiej Konfederacji Lewiatan.

W rozmowach, oprócz szefowej rządu, wzięli udział także minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej David Davis i wiceministrowie odpowiedzialni za relacje z biznesem i rozwój gospodarki, Greg Clark i Stephen Barclay.

Wicedyrektor generalny Lewiatana dr Grzegorz Baczewski przekazał po zakończeniu spotkania, że uczestnicy rozmów tłumaczyli premier May, iż "po stronie biznesu jest duży poziom zaniepokojenia tym, co się dzieje w kwestii negocjacji".

Jak dodał, przedsiębiorcy "oczekują przyspieszenia (...), tak aby na grudniowej Radzie można było usłyszeć komunikat, że postęp jest wystarczający i żebyśmy mogli przejść do fazy drugiej - dla biznesu dużo bardziej interesującej, bo dotyczącej kwestii handlowych, taryfowych, inwestycyjnych".

W wydanym po rozmowach oświadczeniu, przewodnicząca BusinessEurope Emma Marcegaglia również podkreśliła zaniepokojenie powolnym postępem w negocjacjach i tym, że biznes oczekuje realizacji zapowiedzi złożonych przez May podczas wrześniowego wystąpienia we Florencji.

Marcegaglia oceniła, że przyspieszenie rozmów na przełomie roku "zbuduje w firmach pewność, której potrzebują, aby nadal mieć pozytywny wkład w dobrobyt Europy w tych niepewnych czasach".

Kancelaria May zaznaczyła z kolei, że szefowa rządu "powtórzyła swoją ambicję dotyczącą wolnego i pozbawionego barier handlu z 27 państwami członkowskimi po wyjściu Wielkiej Brytanii (z UE)" oraz wyraziła swoją wolę zapewnienia stabilności regulacyjnej przez doprowadzenie do porozumienia ws. okresu przejściowego "tak szybko, jak to możliwe".

 

  Komentarze


  • Tim
   14 listopada 2017, 21:10

   A thc na to co? Nie ms dopłat nie ma śruty. Sucha trawa owieczko. Beeee

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama