Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ultimatum dla Polaka: Rok więzienia lub powrót do kraju

Ultimatum dla Polaka: Rok więzienia lub powrót do kraju
Sędzia dał Polakowi wybór - więzienie lub powrót do kraju. (Fot. Thinkstock)
Polak, kierując po pijanemu, omal nie zabił dwóch osób, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia, włamał się do garażu i pobił właściciela. Sędzia zaproponował sprawcy więzienie lub powrót do kraju.
Reklama

Spokój sennego miasteczka Listowel w irlandzkim hrabstwie Kerry zakłócił rozrabiający po pijanemu Polak.

Mateusz Suchecki, prowadząc auto, spowodował wypadek, omal nie zabijając dwóch przechodniów. Gdy samochód dachował, udało mu się uciec. Następnie mężczyzna postanowił zdobyć nowy pojazd. Włamał się do garażu koło domu kilometr dalej. Próbując ukraść auto, uderzył dwa razy właściciela w twarz.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany przez gardę i trafił do aresztu. W miniony czwartek stanął przed wymiarem sprawiedliwości.

Po wysłuchaniu zarzutów, sędzia James O'Connor postawił Sucheckiemu ultimatum. Albo trafi na rok do więzienia, albo w ciągu 48 godzin opuści Irlandię. Sędzia uznał, że skazany, choć nie posiada stałego adresu w Irlandii, to ma dość pieniędzy na podróż. Nie wzruszyło go tłumaczenie, że sprawca "stracił głowę po wypiciu nadmiaru alkoholu" - donosi "Irish Independent".

Polak, bez względu na swój wybór, ma również wypłacić ofierze €500 rekompensaty. Suchecki ostatecznie wybrał powrót do kraju.

 

  Komentarze


  • THC
   20 września 2017, 09:46

   Deportowac, nie jest u siebie. Paszportu nie ma.

  • Padalec
   20 września 2017, 10:19

   ja też jestem padalcem wedłóg Wolny-jestem Polką,mieszkam w Polsce-człowiekowi,który popełnia blędy,bo sie zagubił,katolicy,pomagają- marksiści-nie pamiętają już co to zaczy być człowiekiem! Marksisci-Niewolnicy pseudo-wolnosci!..........żal mi cię Wolny....................

  • Wolny
   20 września 2017, 10:36

   @Padalec - ciekawy jestem czy taki pijany kierowca gdyby potracil kogos z twojej rodziny lub zabil to czy tez bys byla poprawna katoliczka i mu wybaczyla ? Dziewczynko pomysl czasem zanim cos napiszesz !.

  • THC
   20 września 2017, 11:00

   Deportowac go w torbie w krate!

  • Ja
   20 września 2017, 23:30

   @Padalec: mieszkasz w Polsce, a nie umiesz po polsku bez bledow pisac? Ciekawe... Po pierwsze, to jest portal dla Polakow z UK i Irlandii - nikt Ci nie kaze tu zagladac. Po drugie - jak juz Ci Wolny napisal, ciekawe czy bylabys taka wyrozumiala, gdyby pijany bydlak za kierownica skrzywdzil kogos z Twoich bliskich? Po trzecie: UK i Irlandia to nie Polska, gdzie toleruje sie lamanie prawa i cwaniactwo.

  • Mira
   21 września 2017, 05:51

   kto was opłaca?Wolny,Ja,THC,itp.w jakiej walucie ?chrywny,ojro, ruble,srebrniki?
   za taką nienawiśc,dobrze zbieracie?

  • Ja
   21 września 2017, 07:46

   @Mira: jaka znowu nienawisc? Ja nikogo nie nienawidze - nie lubie tylko bronienia przestepcow za wszelka cene.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama