Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Udaremniono zamach na premier Theresę May

Udaremniono zamach na premier Theresę May
Theresa May miała zginąć z rąk islamskich bojowników - ujawniono. (Fot. Getty Images)
​Brytyjskie służby bezpieczeństwa udaremniły spisek mający na celu zamordowanie premier Wielkiej Brytanii Theresy May - poinformowała dziś w nocy telewizja Sky News, powołując się na własne ustalenia.
Reklama

Atak na Downing Street miał mieć podłoże islamistyczne.

Według Sky News, w ubiegłym tygodniu policja aresztowała dwóch mężczyzn, których oskarżono o przygotowywanie aktów terroru. W środę 20-letni Naaimur Zakariyah Rahman z Londynu i 21-letni Mohammed Aqib Imran z Birmingham mają stanąć przed sędzią śledczym.

Jak ustaliła telewizja Sky News, obaj mężczyźni zamierzali zdetonować materiały wybuchowe na Downing Street, a następnie, wykorzystując chaos po eksplozji, dokonać ataku na premier May.

Na razie brytyjskie władze nie odniosły się do informacji Sky News.

Wczoraj po południu rzecznik premier Theresy May, powołując się na informacje przekazane przez szefa kontrwywiadu MI5 Andrew Parkera, poinformował, że Brytyjski wywiad w ciągu ostatnich 12 miesięcy zapobiegł dziewięciu zamachom terrorystycznym na terenie kraju.

"Parker powiedział, że udało się uniknąć dziewięciu ataków terrorystycznych" - oznajmił rzecznik, omawiając raport na temat zagrożenia terrorystycznego w kraju, który szef MI5 (Służby Bezpieczeństwa) przedstawił ministrom.

Parker stwierdził też, że klęski tzw. Państwa Islamskiego (IS) w Iraku i Syrii nie oznaczają, iż zagrożenie terrorystyczne w Wielkiej Brytanii zmalało.

Podczas cotygodniowego spotkania z dziennikarzami rzecznik brytyjskiego rządu podkreślił, że Parker nazwał to zagrożenie "bezprecedensowym". "Rozszerza się ono na nowe obszary" - miał stwierdzić.

Dyrektor MI5 ostrzegł, że media społecznościowe są wykorzystywane do zachęcania do przeprowadzania ataków zarówno w kraju, jak i za granicą.

Parker przyznał, że kontrwywiadowi nie udało się zapobiec pięciu atakom, w których zginęło 36 osób.

 

  Komentarze


  • THC
   6 grudnia 2017, 11:06

   Mohhamed to moj brytyjski ziomus! Trzymaj sie brachu ! Bede przysylal ci paczki na swieta w kraciastych torebkach !

  • Do THC
   6 grudnia 2017, 11:34

   Ale ty jestes czlowieku slabo rozwiniety brak slow ty jestes na pierwszym miejscu pani premier aby opuscic ten kraj takie szkodniki jak ty to sie tepi i sie leczy w szpitalach znikaj z angli bo niszczysz dobre imie polakoq

  • Al
   6 grudnia 2017, 11:39

   Baju baju - rząd UK chce udowodnić Trumpowi ze sobie radzi.

  • Adam drankowski
   6 grudnia 2017, 11:42

   Taka informacja o rzekomej próbie zamachu bardzo wzmacnia popularnosc I pozycje danej osoby. Wewnatrz wlasnej partii I w spoleczenstwie

  • Zenus
   6 grudnia 2017, 13:33

   pod publike takie niby zamachy( popoulrnosc rosnie ) wystarczylo podac informacje o jej walkach sama by musiala zrezygnowac po za tym gadanie ze jest bezpiecznie mogla by odczuc na wlasnej skorze a nic tak dobrze nie robi jak odrobina empati

  • A
   6 grudnia 2017, 13:34

   Faktycznie jest na kogo robic zamach

  • THC
   6 grudnia 2017, 14:04

   @do THC.Sorki mate taki troche ze mnie muppet hue bue ele fake

  • Grzegorz
   6 grudnia 2017, 14:18

   w takim razie niech zyje Islam !!

  • THC
   6 grudnia 2017, 14:24

   @Grzegorz Huraayyy i moje ziomki Mohamady!!!

  • Ahmed
   6 grudnia 2017, 15:01

   Bzdura na resorach . pierdoły dla ludu . taki zamach

  • Lukasz
   6 grudnia 2017, 18:54

   Ale zamachu w Menchesterze podczas konceru nie mogli zapobiec mimo za ten zamachowiec byl na czarnej liscie tajnych sluzb.
   Szkoda troche bo nowy premier z wyrazna wizja brexitu oraz z autorytetem by sie przydal. Ewentualnie Jeremy Corbin ktory zamieni UK w socjalistyczny raj rozdajac caly majatek kolorowym i zmuszajac wszystkich bialych do charowania na benefity dla 3ciego swiata odiedlonego w uk.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama