Udany weekend siatkarzy CBL Polonii Londyn

Zawodnicy CBL Londyn (Fot. Dariusz Piecuch)
Wejście do kolejnego etapu Pucharu Anglii i awans na drugie miejsce w tabeli ligi Super 8 - to efekt pracowitego weekendu zawodników drużyny CBL Polonia Londyn. Sportowcy w sobotę pokonali drużynę Darkstar Derbyshire w meczu pierwszej rundy Pucharu, a wczoraj zmierzyli się w meczu ligowym z londyńską drużyną Malory Eagles.

Sobotnie spotkanie w całości przebiegało pod dyktando londyńczyków. Przyjezdnym nie można było odmówić waleczności, ale rozpędzająca się w tym sezonie maszyna Polonii w trzech setach rozprawiła się z trzecioligowym rywalem. W tym spotkaniu na boisku debiutował nowy rozgrywający CBL Polonii - Kieran Sowden, który w zeszłym sezonie był zawodnikiem Team Northumbria - drużyny, z którą Polonia rywalizuje na szczycie od wielu lat.

“Kieran to świetny sportowiec i przesympatyczny człowiek. Cieszę się, że w tym sezonie będzie grał u nas. Nasz dotychczasowy rozgrywający Kisielewicz i Kieran walczyli o tytuł najlepszego rozgrywającego ligi już od jakiegoś czasu. Mając ich obu po naszej stronie nie musimy się już martwić, który jest lepszy” - wyjaśnił prezes CBL Polonii Bartłomiej Łuszcz.

Wczoraj CBL Polonia zmierzyła się z londyńską drużyną Malory Eagles. Przed meczem trener Selep zmienił nieco ustawienie drużyny - na pozycji libero rozpoczął grę Michał Saller, a opaskę kapitana drużyny przejął od Sallera przyjmujący Robert Rapi.

Polonia wygrała w czterech setach. Trenerzy Selep i Niski wykorzystali obu rozgrywających - mecz rozpoczynał Sowden, a kończył Kisielewicz.

Tak spotkanie podsumował trener - Patrik Selep: “Po wysokiej sobotniej wygranej apetyty były duże. Pierwszy set rozpoczęliśmy od wysokiego prowadzenia pięć do jednego i mniej więcej taką przewagę udało nam się utrzymać do końca seta. Drużyna dobrze realizowała założenia taktyczne i wszystko szło świetnie. Drugą odsłonę też rozpoczęliśmy dobrze, ale potem mieliśmy problem z przyjęciem mocnej zagrywki przeciwników. Losy seta ważyły się do ostatnich punktów, ale niestety rywale byli górą. W trzecim secie znów musieliśmy walczyć punkt za punkt, a to za sprawą słabszej zagrywki z naszej strony. W czwartej części meczu rywale nie mieli już nic do powiedzenia - znów wróciliśmy do świetnej gry. Jestem zadowolony - świetnie spisali się zawodnicy wchodzący z ławki.”

W kolejnym meczu u siebie CBL Polonia zmierzy się z Mistrzami Anglii - Sheffield (25 października, godz. 15:30 Brentford Fountain Leisure Centre).