Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Udany rok dla PGE Narodowego

Udany rok dla PGE Narodowego
12 czerwca reprezentacja Polski, podejmując Litwę, rozegra ostatnie spotkanie przed wyjazdem na mundial do Rosji. (Fot. Facebook/PGE Narodowy)
PGE Narodowy osiągnął w 2017 roku zysk operacyjny. Frekwencja na obiekcie wyniosła 1,7 mln osób. W kalendarzu znalazło się ponad 300 imprez. 'To efekt dobrego zarządzania obiektem, który jest dumą polskich kibiców sportu' - powiedział prezes Jakub Opara.
Reklama

"Zysk obliczany obecnie kształtuje się na poziomie 7 mln złotych. Jego wielkość, którą poznamy pod koniec przyszłego roku, pozwala perspektywicznie patrzeć w przyszłość. Stadion gościł w 2017 roku 1,7 mln osób. Oznacza to praktycznie, że każdy statystyczny mieszkaniec Warszawy był na stadionie" - dodał prezes spółki zarządzającej stadionem.

27 proc. osób na obiekcie to mieszkańcy Stolicy. W klasyfikacji województw na czele znajduje się mazowieckie wyprzedzając śląskie.

Na stadionie piłkarska reprezentacja Polski rozegrała pięć oficjalnych spotkań. Obiekt gościł też finał Pucharu Polski. Średnio na wspomnianych imprezach piłkarskich na trybunach zasiadło 56 tys. widzów.
W najbliższym czasie podpisana zostanie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej umowa przewidująca występy reprezentacji na PGE Narodowym na kolejne eliminacje.

Sporą popularnością cieszyła się - Magiczna moc sztuk walk- zorganizowana w tej skali po raz pierwszy w Europie. Obejrzało ją 60 tys. osób. Większą widownię, o 7 000, miała tylko impreza w Japonii.
Kolejna rekord - to grubo ponad 300 tys. wycieczkowiczów. 7 000 osób odwiedziło targi pracy i praktyk.

Gala BohaterOn przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Młodzież zapoznała się na niej z powstańcami warszawskimi. Uczestnicy wysłali 118 148 kartek pocztowych do powstańców. Spotkania z historią upamiętnią w przyszłym roku 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
Kolejna popularna akcja Zimowy Narodowy gromadzić będzie amatorów sportów na śniegu do 11 marca.

Równie atrakcyjny będzie na PGE Narodowym 2018 rok. 2 maja odbędzie się na nim finał piłkarskiego pucharu Polski, dziesięć dni później Speedway Grand Prix Polski, 25 maja Boxing Night. 12 czerwca reprezentacja Polski, podejmując Litwę, rozegra ostatnie spotkanie przed wyjazdem na mundial do Rosji.

Nie zabraknie imprez mających już ugruntowaną opinię, takich jak Piknik Naukowy czy też Targi Książki, koncerty i warsztaty.

Prezes Opara zamierza do końca przyszłego roku otworzyć na obiekcie 25-metrową strzelnicę sportową. Jak zapowiedział będzie to najbardziej profesjonalny obiekt tego typu w Polsce.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama