Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Udało się zebrać środki na sprowadzenie ciała 13-latka z Birmingham do Polski

Udało się zebrać środki na sprowadzenie ciała 13-latka z Birmingham do Polski
Michał zmarł w wieku 13 lat. (Fot. JustGiving.com)
Dzięki pomocy przyjaciół i internautów, rodzina zmarłego na raka Michała z Birgminham zebrała potrzebne środki, które pozwolą na sprowadzenie do Polski ciała chłopca.
Reklama

13-latek swoją walkę z rakiem zaczął jeszcze nad Wisłą. W wieku zaledwie 9 miesięcy rozpoczął chemioterapię, w wyniku której stracił oko. Ojciec chłopca wyjechał do Wielkiej Brytanii, aby mieć fundusze na jego leczenie w kraju. Sześć lat później sprowadził do siebie rodzinę i Michał trafił pod opiekę szpitala dziecięcego w Birmingham.

Chłopiec zmarł w czwartek, 15 lutego. Czekał na powrót mamy do domu, a w międzyczasie grał na gitarze, ucząc się nowych chwytów. Kiedy kobieta wróciła, zastała 13-latka nieprzytomnego i leżącego na podłodze.

Zbiórkę na portalu JustGiving.com zorganizowali przyjaciele rodziny, aby pomóc im w tym trudnym okresie. Odzew był natychmiastowy - potrzebne było £2,000, a w ciągu dwóch dni uzbierano ponad £2,500.

Rodzina Michała już zapowiedziała, że po sprowadzeniu ciała chłopca do Polski nadwyżka zostanie przekazana na rzecz organizacji charytatywnych.

 

  Komentarze


  • Nill
   19 lutego, 15:47

   Kondolencje dla rodziny,transport zwlok do Polski najtaniej wychodzi Francuskimi liniami ,Polskie Linnie LOT sa drogie,a nie wiele przewoznikow ma licencje na transoprt........

  • Czytelnik
   19 lutego, 19:42

   Składam kondolencje dla wszystkich bliskich Michała. Miał raptem 13 lat i całe życie przed sobą. Szkoda, że medycyna pomimo postępów nie jest w stanie wyleczyć wszystkich śmiertelnych chorób. Spieszmy się kochać ludzi. Tak szybko odchodzą.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama