Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Uchodźcy z UK mogą trafiać do Irlandii po Brexicie"

Brexit spowoduje, że Wielka Brytania zaostrzy swoje prawa dotyczące przyjmowania azylantów. (Fot. Getty Images)
Irlandia może być zmuszona do przyjmowania uchodźców odrzucanych po Brexicie przez Wielką Brytanię - ostrzega 'The Irish Sun'. Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, iż sąsiedzi mogą 'dramatycznie' zaostrzyć zasady przyjmowania azylantów.
Reklama

“Irlandia może nie mieć możliwości odsyłania uchodźców po tym, jak zostaną wydaleni ze Zjednoczonego Królestwa” - cytuje dziennik Jamesa Martina, asystenta sekretarza w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Martin jest przewodniczącym grupy roboczej powołanej do rozpoznawania problemów związanych ze sprawiedliwością powstałych w obliczu Brexitu. Grupa ma za zadanie przekazywać informacje premierowi oraz swojemu departamentowi.

“The Irish Sun” ujawnił pozyskane na postawie ustawy o swobodzie dostępu do informacji notatki z zebrania International Policy Division, które odbyło się w październiku 2016 roku.

“Implikacją wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE może być dla nas niemożność odesłania uchodźców do kraju, w którym pierwotnie wystąpili o azyl. Jednak to tylko czubek góry lodowej. Przy dokładniejszym zbadaniu kwestii okazuje się, że Zjednoczone Królestwo może dramatycznie zmienić podejście do uchodźców. Kontrola imigracji jest kluczową polityczną kwestią dla naszych sąsiadów, a Theresa May wskazała, iż genewska konwencja o uchodźcach musi zostać uaktualniona. Nie trzeba dużej wyobraźni, by zrozumieć, że każdy uchodźca z Wielkiej Brytanii dotrze do naszej jurysdykcji" - wskazał urzędnik.

Dziennik podkreśla także, iż Garda zasygnalizowała zaniepokojenie faktem, iż Irlandia stanie się krajem przerzutowym dla nielegalnych imigrantów zmierzających po Brexicie do kraju Szekspira. Służby zaznaczyły, iż niezbędne jest podjęcie większych wysiłków w celu zapobiegania nielegalnym wjazdom do Wspólnego Obszaru Podróżowania między Irlandią a Zjednoczonym Królestwem.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   6 czerwca, 12:48

   Równie dobrze można powiedzieć: ,,Polska może nie mieć możliwości odsyłania uchodźców po tym, jak zostaną wydaleni ze Zjednoczonego Królestwa..,, Co ma piernik do wiatraka. Irlandia to suwerenny kraj. Kraj Szekspira też takim jest.

  • Jovi
   6 czerwca, 13:23

   Ta...:: napewno. Cymbalstwo.

  • Jaś
   6 czerwca, 17:12

   Czytelnik anonimowy już skończyłeś prace na ZMYWAKU ?

  • Czytelnik anonimowy
   6 czerwca, 18:45

   Na zmywakach wiszą tępe jasie twojego pokroju i poziomu oraz inne bandy lewackich półmózgów

  • Staś
   6 czerwca, 21:20

   Czytelnik anonimowy twoja zmiana ma dzisiaj wolne ? pewnie mało gości było i część zmywaków puścili do domu.Torbę już masz ? czas się pakować i w Polsce gary szorować.

  • Czytelnik anonimowy
   7 czerwca, 09:35

   Czytelnik anonimowy Irlandia to nie jest suwerenny kraj. Jest czescia UE i musi stosowac sie do kwot imigracyjnych.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama