Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Uber zaoferował darmowe podróże pracownikom NHS

Uber zaoferował darmowe podróże pracownikom NHS
Z oferty przewoźnika skorzysta nawet 350 tys. pracowników służby zdrowia. (Fot. Uber)
Wszyscy pracownicy NHS na Wyspach będą mogli za darmo podróżować podczas tegorocznych świąt 24 i 25 grudnia - ogłosił dziś Uber. Jak przekazano w komunikacie, firma chce upewnić się, że pracownicy służby zdrowia wrócą z pracy do domu tak szybko, jak będzie to możliwe.
Reklama

"Pracownicy NHS mają wystarczająco zmartwień związanych ze zbliżającymi się świętami, więc chcemy zadbać przynajmniej o ich transport" - przekazał Jamie Heywood, dyrektor generalny marki Uber.

"Podczas świąt nie zawsze łatwo jest dotrzeć z punktu A do punktu B. Nasz prezent sprawi, że lekarze i pielęgniarki szybciej dołączą do swoich rodzin" - dodał.

Decyzja Ubera zbiegła się w czasie z rosnącymi obawami o wydolność placówek NHS w trakcie świąt oraz w okresie zimowym. Co roku punkty A&E są przepełnione, a w wielu szpitalach brakuje wolnych łóżek. 

Jak przekazano, w ubiegłym roku w Wigilię (Christmas Eve) do pracy udało się ponad 350 tys. pracowników NHS. Tym samym szacuje się, że w tym roku z oferty skorzysta nawet 176 tys. opiekunów, 97 tys. pielęgniarek, 53 tys. pomocników medycznych, 12 tys. kierowców karetek oraz 12 tys. położnych.

Do decyzji Ubera odniósł się minister zdrowia Matt Hancock. "To wspaniały gest ze strony Ubera, że zaoferował darmową podróż dla pracowników NHS. Wielu z nich musiało pozostawić swoje rodziny, aby oddać się pracy na rzecz innych" - przekazał.

Każdy, kto pracuje w NHS i chce skorzystać z oferty, musi wejść na stronę przewoźnika oraz podać swój służbowy adres e-mail od NHS. Specjalne kody będą rozsyłane do 21 grudnia i będzie można z nich skorzystać od 24 grudnia do 26 grudnia. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama