Menu

Uber grozi, że wycofa się z Austrii w razie uchwalenia nowego prawa

Uber grozi, że wycofa się z Austrii w razie uchwalenia nowego prawa
Branża taksówkowa w całej Europie występuje przeciwko amerykańskiej kompanii, oskarżając ją o naruszanie podstaw całego biznesu przewozowego. (Fot. Getty Images)
Amerykańska firma świadcząca usługi mobilności Uber ostrzegła, że może wycofać się z Austrii, jeśli kraj ten wprowadzi przepisy regulujące wysokość opłat za przejazdy. Nowe prawo zobowiązałoby Ubera do stosowania takich samych taryf cenowych, jak taksówki.
Reklama

"Jeśli tak się stanie, nie możemy wykluczyć wycofania się" - poinformował szef austriackiego oddziału Ubera Martin Essl w tamtejszym radiu.

Obecnie w Austrii obowiązują różne przepisy dla taksówek i wynajmowanych samochodów. Uber, zajmujący się m.in. obsługą przejazdów współdzielonych, traktowany jest jako usługa wynajmu i dlatego może ustalać własne ceny, podczas gdy opłaty za korzystanie z taksówek są regulowane przez poszczególne kraje związkowe.

Nowe przepisy, które mogą zostać uchwalone przez parlament już lipcu i obowiązywać od września przyszłego roku, spowodowałyby, że Uber musiałby stosować te same regulacje dotyczące cen, co firmy taksówkarskie.

Branża taksówkowa w całej Europie występuje przeciwko amerykańskiej kompanii, oskarżając ją o naruszanie podstaw całego biznesu przewozowego.

W Austrii w ubiegłym roku działalność Ubera została zawieszona na dwa dni po tym, gdy lokalna firma taksówkowa złożyła przeciw niemu pozew. Uber wznowił działalność po zapewnieniu, że zamówienia na przejazdy będą ustalane centralnie, a nie bezpośrednio z kierowcą oraz że samochody, wysyłane z siedziby firmy, będą tam wracać między przejazdami.

 

  Komentarze


  • Olek
   19 czerwca, 16:45

   Oby wycofali ten amerykanski syfffffff z calego swiata wole placic wiecej ale na pewno nie amerykanca.

  • Vistula
   20 czerwca, 12:32

   Kazdemu wolno prowadzic, albo I nie prowadzic, swojego businessu gdzie tam sobie uwaza. Wiec nikt tam ich pod pistoletem nie trzyma.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama