Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

USA: Huragan Irma osłabł do kategorii 1

USA: Huragan Irma osłabł do kategorii 1
Służby meteorologiczne przez cały czas monitorują sytuację. (Fot. Getty Images)
Huragan Irma osłabł i został przesunięty z kategorii 2 do 1 w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Żywioł znajduje się obecnie 40 km na północny wschód od miasta Tampa na Florydzie - podało amerykańskie Krajowe Centrum ds. Huraganów (NHC).
Reklama

Maksymalna prędkość wiatru zmniejszyła się do 135 km na godzinę i spodziewane jest dalsze jego osłabienie.

O godz. 2:00 w nocy czasu lokalnego Irma znajdowała się około 40 km na południowy wschód od Tampy i przemieszczała na północ, północny zachód z prędkością 24 km/h.

Jak poinformowało wcześniej NHC, po dotarciu do rejonu północnej Florydy i południowej Georgii, Irma przekształci się w tropikalną burzę.

Irma będzie przesuwać się w dziś rano czasu lokalnego nad zachodnią Florydą, a w następnych dniach nad Georgią, Alabamą i Tennessee - głosi prognoza NHC.

Najpotężniejszy od 1932 roku huragan dwa dni temu wyrządził największe szkody w kubańskich prowincjach Camaguey, Las Tunas, Ciego de Avila i Villa Clara.

Wczoraj gubernator Florydy nie pozostawiał złudzeń, informując, że huragan z całą pewnością uderzy w południową część USA.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama