Menu

USA: Dwie osoby zginęły w wyniku zderzenia dwóch samolotów na lotnisku

USA: Dwie osoby zginęły w wyniku zderzenia dwóch samolotów na lotnisku
Marion Municipal Airport to niewielkie prywatne lotnisko, przeznaczone do użytku publicznego. Startują z niego małe samoloty, helikoptery i powietrzne taksówki. (Fot. Wikipedia)
Dwie osoby zginęły wczoraj w wyniku zderzenia dwóch samolotów na lotnisku w mieście Marion w stanie Indiana na północnym wschodzie USA - poinformowało biuro koronera w hrabstwie Grant.
Reklama

Dwie ofiary to 31-letni pilot Kyle Hibst i 31-letni pasażer David Wittkamper, obaj z Elwood. Byli członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Pipe Creek w Indianie - precyzuje agencja Associated Press.

Według biura koronera, samolot Cessna 150 z Hibstem i Wittkamperem na pokładzie wystartował wczoraj z lotniska w Marion, a następnie uderzył w większy samolot typu Cessna 525 CitationJet, który właśnie lądował. Mniejszy samolot rozbił się i zapalił. W większym samolocie pięć osób zostało rannych.

Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA) zapowiedział, że zbada incydent. Krajowy Zarząd Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) został powiadomiony i będzie odpowiedzialny za dochodzenie.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama