Menu

USA: Departament Stanu zawiesza wydawanie wiz

USA: Departament Stanu zawiesza wydawanie wiz
Władze USA wdrażają kolejne ograniczenia związane z trwającą epidemią. (Fot. Getty Images)
Z powodu pandemii koronawirusa Stany Zjednoczone zawieszają wszelkie czynności, związane z wizami imigranckimi i nieimigranckimi w większości państw świata - poinformowała rzeczniczka Departamentu Stanu USA. Dotyczy to też wydawania wiz.
Reklama

Rzeczniczka nie sprecyzowała, w których państwach zaprzestano wydawanie wiz. Poradziła, by zainteresowani sprawdzali strony internetowe poszczególnych amerykańskich konsulatów i ambasad.

Placówki dyplomatyczne USA będą obsługiwały nagłe sprawy, związane z wizami "na tyle, na ile pozwolą środki" - podkreśliła rzeczniczka. "Ambasady powrócą do rutynowych usług tak szybko, jak to możliwe, ale nie możemy poinformować w tym momencie o konkretnej dacie" - dodała.

Od poniedziałku Ambasada USA w Warszawie i Konsulat Generalny w Krakowie zawiesiły większość usług związanych z wizami. Obsługa obywateli amerykańskich funkcjonuje bez zmian.

Amerykańskie władze podkreśliły, że są dobrze przygotowane na walkę z pandemią. (Fot. Getty Images)

Dla zdecydowanej większości Polaków nie jest w tej chwili możliwy przyjazd do USA. Od północy w piątek zawieszone są przyjazdy z Europy do Stanów Zjednoczonych cudzoziemców, którzy w ciągu 14 dni przed planowym wjazdem do USA przebywali w strefie Schengen (więc również w Polsce).

Zgodnie z rozporządzeniem o zakazie przyjazdów obowiązuje ono do odwołania przez prezydenta USA. Donald Trump deklarował wcześniej, że ograniczenia trwać będą 30 dni. Zapowiedział, że być może trzeba będzie przedłużyć obowiązywanie restrykcji.

Nowe przepisy nie obowiązuje lotów z USA do Europy oraz transatlantyckiej wymiany handlowej. Wracający z Europy do ojczyzny obywatele Stanów Zjednoczonych lub członkowie ich rodzin muszą poddać się kwarantannie.

Czytaj więcej:

Trump do Amerykanów: "Uspokójcie się, nie róbcie zapasów"

"DGP": Zamknięcie granic zatrzymało migrację zarobkową

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama