US Open: Świątek advanced to the 1/8 finals

"Staram się nie spełniać oczekiwań innych tylko koncentruję się na tym, co mam do roboty" - podsumowała ten mecz Polka. (Fot. Getty Images)
Iga Świątek advanced to the 1/8 finals of the US Open Grand Slam tournament in New York. The Polish tennis player, seeded with number one, won against the American Lauren Davis 6: 3, 6: 4.

105. w rankingu Davis po raz pierwszy w US Open dotarła do trzeciej rundy. Świątek wcześniej z nią nie grała.

Początek meczu zwiastował łatwą wygraną liderki listy WTA. Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego szybko objęła prowadzenie 3:0. Polka grała agresywnie i rzadko się myliła. Do końca pierwszego seta kontrolowała wydarzenia na korcie.

Tuż przed jego zakończeniem Davis poprosiła o przerwę medyczną. Lekarze m.in. zmierzyli jej ciśnienie krwi i po kilku minutach wróciła do gry.

Druga partia zaczęła się również od prowadzenia 3:0, ale niespodziewanie dla Davis. Kilka minut później Amerykanka wygrywała 4:1. Świątek otrząsnęła się z kiepskiego okresu i wróciła do bardzo dobrej gry. Jej łupem padło pięć gemów z rzędu i mogła świętować awans do 1/8 finału.

Także w Nowym Jorku Iga może liczyć na gorący doping rodaków. (Fot. ANGELA WEISS/AFP via Getty Images)

"Gdy przegrywałam 1:4, nie wybiegałam w przyszłość. Po prostu skupiałam się na każdym kolejnym punkcie. To był ciężki moment spotkania i cieszę się, że wygrałam" - podsumowała.

W całym meczu 21-letnia raszynianka co prawda zanotowała więcej od rywalki niewymuszonych błędów (38-34), ale z nawiązką nadrobiła to zagraniami kończącymi. Tzw. winnerów miała 25, a Davis 12. Świątek posłała sześć asów serwisowych, Amerykanka żadnego. Spotkanie trwało niespełna dwie godziny.

Świątek po raz czwarty gra w US Open. Awansując do 1/8 finału wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie, które zanotowała w ubiegłym roku.

Jej kolejną rywalką będzie Niemka Jule Niemeier, która wygrała z Chinką Qinwen Zheng 6:4, 7:6 (7-5). Polka dotychczas z nią nie grała. "Nie wiem czego się spodziewać. Chcę zagrać skoncentrowana i wypełniać założenia taktyczne" - podsumowała Iga Świątek.