US Open: Hurkacz advanced to second round

Wielkie brawa dla Huberta - tak trzymać! (Fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz advanced to the second round of the US Open Grand Slam tournament. The Polish tennis player, seeded eighth, won with the German Oscar Otte 6: 4, 6: 2, 6: 4. The match lasted less than two hours.

W światowym rankingu Otte zajmuje 41. miejsce. To było ich drugie spotkanie i druga wygrana Hurkacza. Z poprzedniej cieszył się w marcu w Indian Wells.

25-letni wrocławianin zaprezentował bardzo solidny tenis. Przez cały mecz świetnie funkcjonował jego serwis. Hurkacz posłał 18 asów, a w dodatku rywal nie miał nawet jednej okazji do przełamania.

Wszystkie sety miały bardzo podobny przebieg. Hurkacz pewnie wygrywał gemy przy swoim podaniu i czyhał, aby przełamać Niemca. Ottego w pewnym momencie serwis zawsze zaczynał zawodzić. W pierwszej partii został przełamany w trzecim gemie, w drugiej w trzecim i w piątym, a w ostatnim secie także w trzecim gemie.

Porażka Ottego dopełniła najgorszy start Niemców w męskiej drabince US Open od 1984 roku. Po raz pierwszy od 38 lat nie będą mieć bowiem żadnego reprezentanta w drugiej rundzie. Wcześniej odpadli Peter Gojowczyk, Maximilian Marterer i Daniel Altmaier. Z powodu kontuzji na kortach Flushing Meadows zabrakło natomiast wicelidera rankingu Alexandra Zvereva.

Hurkacz miał 37 zagrań kończących, a rywal 29. Polak popełnił 26 niewymuszonych błędów wobec 32 rywala, a także miał tylko dwa podwójne błędy, natomiast Otte siedem.

Jutro w 2. rundzie podopieczny trenera Craiga Boyntona zmierzy się albo z Amerykaninem Samem Querreyem, albo z Białorusinem Ilją Iwaszką.

Hurkacz po raz piąty rywalizuje w US Open. Nigdy nie udało mu się awansować do trzeciej rundy.

Z pięciorga startujących w Nowym Jorku polskich singlistów pierwszą rundę zdołała przebrnąć jeszcze tylko rozstawiona z numerem jeden Iga Świątek. Odpadli Magda Linette, Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak.