Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zaskakująca pogoda w Londynie: 25 st. C. w weekend i huragan od poniedziałku

Zaskakująca pogoda w Londynie: 25 st. C. w weekend i huragan od poniedziałku
Londyńczycy będą mieli w ten weekend ostatnią szansę w tym roku, aby zasmakować kąpieli słonecznej. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Londynu powinni przygotować się na gwałtowne zmiany pogody. W poniedziałek w Wyspy uderzy huragan Ophelia, przynosząc ze sobą silny wiatr o prędkości 100 km/h oraz obfite ulewy. Zanim jednak to nastąpi, londyńczycy będą mieli szansę na słoneczną aurę z wysokimi temperaturami.
Reklama

Uwaga wszystkich synoptyków skupiona jest właśnie na poniedziałku, kiedy nad Wielką Brytanią pojawi się huragan Ophelia. Eksperci próbują oszacować szkody, jakie może wyrządzić silny, porywisty wiatr o prędkości 100 km/h. Spodziewane są również podtopienia o charakterze lokalnym.

Meteorolodzy zwracają jednak uwagę, że zanim huragan dotrze do wybrzeży kraju, mieszkańcy Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza Londynu i południowej Anglii, będą mieli szansę na ostatnie w tym roku grillowanie ze znajomymi pod chmurką. Za sprawą ciepłego frontu atmosferycznego z Hiszpanii, temperatury w Londynie mogą sięgnąć nawet 25 st. C., a odczuwalnie mogą być jeszcze wyższe, z uwagi na wysokie nasłonecznienie. 

Dobra pogoda potrwa na Wyspach od soboty aż do nocy z niedzieli na poniedziałek. Wtedy zaczną się intensywne opady deszczu i silny wiatr - w niektórych miejscach może on mieć nawet prędkość 120 km/h.

Brytyjskie media zwracają uwagę, że Ophelia pojawi się w Wielkiej Brytanii w 30. rocznicę tzw. The Great Storm of 1987 - huraganu, który spowodował w Londynie straty sięgające nawet miliarda funtów. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama