Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

UK przygotowuje się do świąt. W sklepach pojawiają się już pierwsze dekoracje

UK przygotowuje się do świąt. W sklepach pojawiają się już pierwsze dekoracje
Klienci sklepów Tesco mogą już zaopatrzyć się w świąteczne czekoladki. (Fot. Twitter/@MetroUK)
Choć do świąt pozostały jeszcze 4 miesiące, brytyjscy przedsiębiorcy nie zasypiają gruszek w popiele. Potężna, marketingowa machina pełna Mikołajów i choinek już daje o sobie znać, restauracje zaczynają przyjmować rezerwacje na Wigilię, a w niektórych sklepach ruszają pierwsze promocje.
Reklama

Początek bożonarodzeniowego sezonu oficjalne zainaugurował już jeden ze sklepów Tesco na terenie Bristolu. Położony przy Bradley Stoke supermarket rozpoczął sprzedaż pudełek czekoladek Cadbury Heroes ze świątecznym motywem. W promocji za £5 można zakupić również popularne w grudniu czekoladki Quality Street.

Pośpiech handlowców, choć wydaje się nieco przesadzony, ma uzasadnienie w statystykach. Jak wynika z oficjalnych danych, wielu zagranicznych klientów spoza Europy robi zakupy świąteczne podczas letnich wakacji w Wielkiej Brytanii.

Jak dodano, również spora część Brytyjczyków robi zakupy na święta odpowiednio wcześniej, chcąc rozłożyć wydatki w czasie i licząc na korzystniejsze oferty.

W niektórych miastach w UK, świąteczne sklepy otwarte są przez cały rok. Jeden z takich punktów mieści się w Yorku (na zdjęciu). (Fot. AC/Londynek.net)


Pub Air Balloon w angielskim Filton kilka dni temu postawił choinkę. Jego właścicielka w rozmowie z dziennikiem "Metro" przyznała, że w tym roku świąteczne drzewko i tak pojawiło się zbyt późno - w ubiegłym roku świeciło już w lipcu.

"Nie robię tego w celach dekoracyjnych, a raczej reklamowych. Dla ludzi to znak, że zaczynamy przyjmować rezerwacje na okres świąt. W ciągu ostatnich dni zarezerwowano już wiele stolików na grudzień" - przekazała właścicielka.

Do świąt przygotowuje się również angielskie miasto Chester, które opublikowało program tegorocznych targów bożonarodzeniowych. W tym roku słynny Chester Market ruszy 16 listopada i potrwa do 22 grudnia, a sprzedaż odbywać się będzie od niedzieli do środy od 10:00 do 18:00, w czwartki od 10:00 do 20:00 oraz w piątki i soboty od 10:00 do 19:00.

Właścicielka pubu The Air Balloon wystawiła już choinkę. (Fot. Joanne Johnson/The Air Balloon)

 

  Komentarze


  • Nesber
   10 sierpnia 2018, 16:47

   Handel w sklepach stacjonarnych stara się jak może,aby utrzymać płynność...Pracuję w dystrybucji pewnej znanej sieci handlowej branży przemysłowej.Zastój mamy od kilku miesięcy.Ruch w interesie jest tylko podczas promocji i obniżek cen poszczególnych segmentów towarów.Brytyjczycy teraz oglądają każdego funta zanim go wydadzą...Niepewność po - brexitowa oraz wzrost cen wszystkiego co tylko możliwe zmusza konsumentów do racjonalnych zakupów. Coraz większy jest udział w handlu sklepów internetowych,które konkurują niższymi cenami z racji braku kosztów infrastruktury i wynagrodzeń...Idą ciężkie czasy dla handlu...

  • Ja
   10 sierpnia 2018, 17:00

   No najwyzsza pora na zakupy swiateczne,lepiej wydac na swieta niz wakacje.

  • Ja tez...
   10 sierpnia 2018, 18:01

   lepiej wydac na wakacje i Swieta !!!

  • Kurek
   11 sierpnia 2018, 03:06

   OMG zakupy na Boze Narodzenie w siepniu!!!
   To juz jest przegiecie. Sama komercja zero normalnego podejscia.

  • Xx
   11 sierpnia 2018, 07:15

   Prezenty zawsze mozna kupic wczesniej bo taniej i schowac , jedzenie swiateczne wtedy kiedy przyjdzie na to czas , a choinke ubrac wedle starej tradycji w
   Boze Narodzenie proste , nikt nie musi ulegac angielskiej modzie

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama