Menu

UK przekaże Libanowi 5 mln funtów pomocy

UK przekaże Libanowi 5 mln funtów pomocy
Wielka Brytania wciaż sprawdza, ilu Brytyjczyków zostało poszkodowanych w wybuchu. (Fot. Getty Images)
Wielka Brytania przekaże Libanowi pomoc finansową w wysokości 5 mln funtów, jest też gotowa do wysłania ekip poszukiwawczo-ratunkowych oraz pomocy medycznej - zapowiedział minister spraw zagranicznych Dominic Raab w reakcji na tragiczną eksplozję w Bejrucie.
Reklama

"Będziemy wspierać Libańczyków w potrzebie, zamierzamy zapewnić natychmiastową pomoc - pakiet poszukiwawczo-ratowniczy, pomoc humanitarną do 5 milionów funtów, a także fachową pomoc medyczną. Tym, co jest kluczowe w tym momencie, to nasze wsparcie dostosowane do bardzo konkretnych potrzeb, o czym właśnie rozmawiałem z libańskim premierem" - oświadczył szef brytyjskiej dyplomacji.

Zapowiedział też, że znajdujący się w pobliżu okręt Royal Navy może zostać wysłany, aby pomóc ocenić zniszczenia w porcie.

Raab dodał, że nie jest pewien co do dokładnej liczby obywateli Wielkiej Brytanii, którzy mogli zostać ranni we wtorkowej eksplozji, ale ambasada "monitoruje to bardzo dokładnie". Wcześniej brytyjska ambasada w Bejrucie informowała, że niewielka liczba jej pracowników doznała niegroźnych, niezagrażających życiu obrażeń.

Jak poinformował wczoraj po południu libański rząd, liczba ofiar śmiertelnych wtorkowej eksplozji kilku tysięcy ton azotanu amonu przechowywanego w porcie w Bejrucie wzrosła do 135, zaś rannych - do zostało ok. 5 tys. osób. Na razie nie jest jasne, co spowodowało tę eksplozję.

Czytaj więcej:

Liban: W potężnej eksplozji zginęło kilkadziesiąt osób, kilka tysięcy rannych

  Komentarze
  • Belmo
   6 sierpnia, 09:51

   Może lepiej niech wydadzą te pieniądze na policję . Eldorado w Londynie już jest niesamowite.

  • Abc
   6 sierpnia, 10:50

   Ta skladowana substancja jest substancja latwopalna a nie wybuchowa I nawet jesliby bylo 10000000 ton to nie ma prawa wybuchnac tylko powstal by ogromny pozar. Dzieje sie 2020

  • Osa
   6 sierpnia, 21:54

   Azotan amonu, hahah... Ciekawe do czego produkcji im tyle potrzebne tego tyle było 🤔🤔🤔🤔.....

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama