Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

UK is getting ready for this year's Pride Month

UK is getting ready for this year's Pride Month
Na czas Pride Month swoje kolory zmieni wiele londyńskich stacji. (Fot. Getty Images)
Pride Month has just started and brands around the UK are eager to show their support. From donating to LGBTQ+ charities to hiding rainbow easter eggs in apps, here's how brands are celebrating the anniversary month of the Stonewall Riots.
Advertisement
News available in Polish

Swoją gotowość do święta okazało wiele brytyjskich firm. Londyński klub MMA - Kobox - wystartował z kampanią "Proud", która ma na celu zachęcić społeczność LGBT do trenowania sztuk walki.

Różne akcje reklamowe, podkreślające przywiązanie do równości, rozpoczęły również sieci banków Barclays, Lloyds oraz HSBC.

W tym roku po raz drugi cukierki Skittles pozbyły się kolorów ze swoich opakowań, podkreślając, że "w tym miesiącu jest miejsce tylko na jedną tęczę". Producent przekazał również, że wesprze finansowo organizacje walczące z dyskryminacją osób LGBT na świecie. W sklepach pojawiła się również specjalna, "tęczowa" edycja lodów Magnum.

Costa Coffee zaprezentowała nowe kubki. (Fot. Costa)

Sieć kawiarni Costa poinformowała, że na czas Pride Month zastąpi standardowe kubki tęczowymi. Producenci wódek Absolut, Stolichnaya czy Smirnoff przygotowały z kolei specjalne, limitowane butelki, które już pojawiły się w sklepach.

Specjalne kolekcje odzieży zaprojektowały takie marki jak H&M, Converse, Levis, Nike czy Adidas. W sklepach Boots można również kupić limitowane produkty do stylizacji włosów marki Wella z linii "Take Pride in Your Hair".

Niespodzianki z okazji miesiąca równości w UK przygotowały również firmy i marki z branży technologicznej, m.in. PlayStation, Apple, Google, Microsoft, YouTube, Twitch, Twitter czy LinkedIn.

Limitowana edycja wódki Smirnoff. (Fot. Smirnoff)

Jak poinformowało biuro prasowe burmistrza Londynu Sadiqa Khana, kampania związana z Pride Month rusza również na przestrzeni londyńskiej sieci transportu miejskiego. Tradycyjnie na czas święta kolory zmieni stacja Piccadilly Circus. 

Symbolem przywiązania włodarza brytyjskiej stolicy do walki o równość stały się ustanowione podczas miesiąca równości w 2016 roku światła sygnalizacji na przejściach dla pieszych w okolicach Trafalgar Square, które do dziś ukazują pary jednopłciowe. Sadiq Khan zapowiedział również powstanie największego na świecie muzeum społeczności LGBT w Londynie.

Pride Month to święto obchodzone na całym świecie od czasu zamieszek z 1969 roku na nowojorskim Manhattanie. Dla ruchów LGBT był to moment zwrotny w kwestii uznania ich praw, walki z dyskryminacją i reprezentowania interesów w polityce.

Finałem miesiąca równości jest parada w centrum stolicy. (Fot. Getty Images)

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Advertisement