Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

UK: Rząd zaprezentował narzędzie blokujące ekstremistów w sieci

UK: Rząd zaprezentował narzędzie blokujące ekstremistów w sieci
Wychwycone przez algorytm treści będą oceniane przez moderatorów. (Fot. Thinkstock)
Brytyjski rząd ujawnił narzędzie, które jest w stanie wychwytywać i blokować treści ekstremistyczne w internecie. Program ma być bardzo skuteczny - w testach narzędzie poradziło sobie z wykryciem 94 proc. propagandowych treści dżihadystycznych z dokładnością na poziomie 99,995 proc.
Reklama

Brytyjski rząd zainwestował w stworzenie oprogramowania £600 tys. Zadanie zostało zlecone firmie ASI Data Science, specjalizującej się w sztucznej inteligencji.

Właściciele spółki zapewnili, że oprogramowanie będzie w stanie wykrywać 94% filmów publikowanych w sieci przez tzw. Państwo Islamskie (IS). Podejrzane materiały będą oznaczane, a ostateczną decyzję będą podejmować ludzie.

Według firmy, program obecnie myli się tylko w 0,005% przypadków. To oznacza, że na stronie z 5 mln dziennych publikacji może wskazać 250 nagrań, które nie pochodzą od IS.

Projekt ma na celu odciążenie małych firm, nieposiadających środków na efektywne zwalczanie treści umieszczanych przez ekstremistów na ich stronach.

Amber Rudd poinformowała BBC, że narzędzie jest demonstracją rządowych wysiłków w walce z ekstremizmem.

W ubiegłym roku zawiązano sojusz Global Internet Forum to Counter Terrorism, który zrzesza rządy państw, w tym USA i Wielkiej Brytanii, a także największe firmy internetowe, jak Facebook, Google czy Twitter. Choć korporacje z Doliny Krzemowej inwestują w rozwój tego typu technologii, to brytyjski program jest pierwszym skierowanym do małych firm. Szefowa departamentu zapewniła, że nie ma planów wprowadzenia prawnego wymogu stosowania narzędzia.

Według szacunkowych danych Home Office, od lipca do końca ubiegłego roku ekstremistyczne materiały pojawiły się w 150 serwisach internetowych, które dotąd nie były wykorzystywane w celach propagandowych.

 

  Komentarze


  • PatriotaWlasnymOgniemWasR
   14 lutego, 11:08

   Wyglada na to ze juz nie bede mogl bornic Polakow, bialej rasy, satanistow, egoistow, kobiet i merzczyzn.
   Dzieki, do zobaczenia w wolnej Polsc.e

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama