UK: Kolejny skandal w rodzinie królewskiej. Tym razem chodzi o księżną Yorku
Dziecięce hospicjum Julia’s House jako pierwsze odsunęło Ferguson, byłą żonę księcia Andrzeja, z roli ambasadorki twierdząc, że "niewłaściwe" byłoby, aby nadal pełniła tę funkcję.
Podobne oświadczenia wydały inne brytyjskie organizacje m.in. zajmujące się wspieraniem nastolatków chorych na raka, pomagające kobietom chorym na nowotwory piersi czy chroniące psy oraz konie asystujące w służbie policji.
Rzecznik księżnej, nazywanej przez Brytyjczyków "Fergie", oświadczył, że nie zamierza ona komentować decyzji organizacji charytatywnych o zerwaniu z nią kontaktów.
Placówki podjęły taką decyzję po tym, jak gazety "Daily Mail" oraz "The Sun" opublikowały w weekend e-mail wysłany w 2011 r. przez księżną Yorku do Epsteina. W liście przeprasza go za publiczne oświadczenie, że zrywa z nim kontakt oraz zapewnia, że: "zawsze byłeś dla mnie i mojej rodziny oddanym, hojnym i najlepszym przyjacielem".
Oświadczenie to jest sprzeczne z wywiadem udzielonym kilka tygodni przed wysłaniem wiadomości, w którym Ferguson stwierdziła, że relacje z nim oraz pożyczenie od niego pieniędzy było "gigantycznym błędem", a "to, co zrobił, było złe i słusznie trafił do więzienia".
Stacja BBC przypomniała, że reputacja księcia Andrzeja została zniszczona w dużej mierze z powodu jego znajomości z Epsteinem. Ze względy na powiązania z nim, w 2022 r. odebrano księciu Yorku większość tytułów i wyłączono z obowiązków królewskich.
Podobnie jak w przypadku Ferguson, wiele firm i organizacji charytatywnych także zdystansowało się od niego.
Czytaj więcej:
Rząd UK odwołał swojego ambasadora w USA w związku z jego powiązaniami z Epsteinem






























Nauczyciel matematyki ,taka oficialna sciema dobrze zrobiona operacja Amanu badz Shinbed kwity sa na wszystkich ,od sedziow biznesmenow po tzw celebrytow , politykow sedziow pomocnica to niejaka coreczka czlonka Mi6 takze pewnie paluszki chyba maczane tam byly angielakie
księżna lubi dać w palnik bo widywano ją naputa nad ranem z jakimiś żułami na schodkach ale pewnie dla wszystkich ulga jest że Epsteina dopadł weekendowy samobójcað¤£