Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

UE: Nikłe szanse na przejście do drugiej fazy rozmów ws. Brexitu

UE: Nikłe szanse na przejście do drugiej fazy rozmów ws. Brexitu
Do końca negocjacji pozostało już tylko półtora roku. (Fot. Thinkstock)
Nie odnotowaliśmy na tyle wystarczającego postępu w rozmowach na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, by na przyszłotygodniowym szczycie spodziewać się zakończenia pierwszej fazy negocjacji - poinformował unijny dyplomata.
Reklama

Zastrzegł jednak, że ostateczna decyzja w tej kwestii należy do państw członkowskich. Jest to kolejny, po wczorajszych wypowiedziach Donalda Tuska sygnał, który wskazuje, że postęp w toczącej się kolejnej rundzie rozmów na temat Brexitu jest nikły i żadna ze stron nie ma nadziei na zakończenie pierwszej fazy negocjacji w przewidzianym terminie, tj. podczas szczytu przywódców państw UE w przyszłym tygodniu.

W najbliższy wtorek w formacie "27" będą rozmawiać o tym ministrowie do spraw europejskich. Spotka się z nimi główny negocjator ze strony KE Michel Barnier. Dyplomaci nie spodziewają się jednak, by ministrowie przygotowali projekt stanowiska dla szefów państw i rządów.

Obecna, piąta tura negocjacji rozpoczęła się w poniedziałek i ma potrwać do dziś. 

W prasie brytyjskiej od tygodnia pojawiają się opinie, że w związku z przedłużającym się patem w negocjacjach rząd Theresy May zaczyna przygotowywać plany na wypadek "twardego Brexitu", czyli wyjścia z UE bez uprzedniego zawarcia umów na temat jego warunków. Przy takim scenariuszu z dniem 29 marca 2019 r. Wielka Brytania stałaby się dla Unii Europejskiej krajem trzecim, a wszelkie stosunki prawne, gospodarcze i handlowe regulowałyby ogólne umowy międzynarodowe, w tym zasady Światowej Organizacji Handlu.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   12 października 2017, 07:16

   Pozostaje rok na rozliczenie się z benefitow, zdanie mieszkania do councilu, zamknięcie self employed, splacenie kredytowki, nauczenia dzieci polskiego ewentualnie partnera jeżeli świadomie nie da nogi . W ostatnich miesiącach spakować dobytek w kratę i wracać do rodziców .

  • Czytelnik
   12 października 2017, 07:35

   Niestety bede musial sie w koncu wziasc do pracy. I nie bede mial czasu caly dzien na londynku siedziec. Przykre

  • Asan
   12 października 2017, 08:48

   Brawo czytelnik.

  • Marian
   12 października 2017, 09:31

   Czytelnik a co z tymi co nie pobieraja zadnych benefitow , maja swoj dom juz splacony , posiadaja firme LTD , nie posiadaja zadnego kredytu , dzieci ktore mowia w 3 jezykachw tym polski perfect i zone Polke Kochajaca i znajacy 4 jezyki . No co bedzie z nami?

  • Ja
   12 października 2017, 09:34

   Tak wlasnie to samo mam pytanoe to czytelnika co Marian

  • Maniutek
   12 października 2017, 12:35

   Przynajmniej jest jeden uczciwy i jako pierwszy zwierzył się ze swoich planów na przyszłość .

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.07.2018
  GBP 4.828 złEUR 4.304 złUSD 3.703 złCHF 3.694 zł

  Sport


  Reklama