Tytoń wrócił do bramki

27-letni polski bramkarz wraca na boisko. (Fot. Getty Images)
Po ponad miesięcznej przerwie Przemysław Tytoń wrócił do bramki Elche CF, które pokonało na własnym boisku Espanyol Barcelona 2:1 w 10. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii. Polak zastąpił kontuzjowanego Manuela Herrerę.

Tytoń zaliczył udany występ, czym przyczynił się do zakończenia serii sześciu meczów bez zwycięstwa, w tym pięciu porażek. Do pierwszego zwycięstwa od 19 września (wówczas po raz ostatni przed ponad miesięczną przerwą zagrał Tytoń) duży wkład wniósł Brazylijczyk Jonathas, który zdobył dwie bramki (w 19. i 52. minucie).

Mimo dwubramkowego prowadzenia końcówka spotkania była bardzo nerwowa dla gospodarzy. Grali oni bowiem w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Garry'ego Rodriguesa i Domingo Cismy. Ten drugi dodatkowo sprokurował rzut karny, a Christian Stuani w 86. minucie zamienił go na bramkę.

W tym meczu Tytoń nie dał się już pokonać i CF Elche odniosło drugie zwycięstwo w sezonie. Dzięki tym trzem punktom zespół awansował na 17. miejsce, ale podobnie jak znajdujące się za nim Levante ma osiem punktów.