Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Tysiące dzieci w UK protestuje dziś przeciwko zmianie klimatu

Tysiące dzieci w UK protestuje dziś przeciwko zmianie klimatu
Młodzi ludzie obawiają się o swoją przyszłość i oskarżają poprzednie pokolenia o brak szacunku dla planety. (Fot. Getty Images)
Dzieci i nastolatkowie wyszli dziś na ulice brytyjskich miast, aby sprzeciwić się bierności rządu w walce ze zmianą klimatu i globalnym ociepleniem. Na protestach w Glasgow, Londynie czy Birmingham pojawiły się nawet dzieci w wieku 5 lat.
Reklama

Pierwszy strajk brytyjskich dzieci w ramach School Strike 4 Climate ma dziś miejsce w sumie w 60 miastach, od Szkocji po Kornwalię. Eksperci szacują, że na marszach pojawiły się w sumie "dziesiątki tysięcy" osób. 

Młodzi obywatele UK domagają się ogłoszenia przez Wielką Brytanię "stanu klęski klimatycznej" i natychmiastowego wprowadzenia radykalnych rozwiązań na rzecz walki z globalnym ociepleniem.

"Nie mamy już czasu na czekanie aż coś się zmieni i dlatego właśnie widzimy coraz więcej protestów młodych ludzi na całym świecie" - przekazała Anna Taylor z UK Student Climate Network.

"Jeśli nie zaczniemy działać, nasza przyszłość nie wygląda zbyt kolorowo" - dodała.

W Londynie protest odbywa się w okolicach Parliament Square od godz. 11:00. Do strajku odniósł się już rzecznik prasowy brytyjskiej premier.

"Wszyscy chcemy, aby młodzi ludzie byli zaangażowani w sprawy, które ich dotyczą, abyśmy razem mogli zbudować świetlaną przyszłość. Musimy jednak pamiętać, że tego rodzaju protesty powodują mnóstwo problemów i są wyrazem braku szacunku dla nauczycieli, którzy poświęcili mnóstwo czasu na przygotowanie zajęć" - przekazał. 

"To bardzo ważny okres w życiu młodych ludzi, aby mogli w przyszłości zostać naukowcami, inżynierami czy prawnikami, których potrzebujemy do walki z globalnym ociepleniem" - dodał.

Dzisiejsze protesty skomentował również minister edukacji Damian Hinds, który ostrzegł uczniów, że nie powinni opuszczać zajęć na rzecz strajku.

 

  Komentarze


  • True 7
   15 lutego, 14:37

   Jeszcze czego strajkować tak, by na lekcje chodzić,hehehe.Ktoś tu wypalił niezłą torbę zielska,hehe

  • Gggg
   15 lutego, 14:58

   A po proteście po każde dziecko z osobna przyjedzie mamusia autem

  • JOKER
   15 lutego, 17:16

   A protestujcie sobie becwaly niedouczone HA HA HA

  • Obserwator
   15 lutego, 19:53

   Typowa polityczna instrumentalizacja absolutnie nieswiadomych dzieci przez lewicowych doroslych... Po piewrsze zmiany klimatyczne sa cylklicznym procesem naturalnym ( ktory ladne kilka lat tem zostal wymazany w wikipedii - wszystkie wpisy z tym zwiazane ) a po drugie dzieci moga byc dobrowolnie manipulowane przez doroslych i nie maja pojecia ze sa tylko wykorzystywane...

  • Ja
   16 lutego, 03:16

   Ciekawe jak by zapytać protestujących co to jest to globalne ocieplenie ilu znało by odpowiedz??????

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.05.2019
  GBP 4.912 złEUR 4.300 złUSD 3.854 złCHF 3.819 zł

  Sport


  Reklama