Turniej WTA w Seulu: Raducanu przeciwniczką Linette w ćwierćfinale

Magda Linette dostała się do ćwierćfinału turnieju WTA w Seulu. (Fot. JUNG YEON-JE/AFP via Getty Images)
Magda Linette w ćwierćfinale turnieju WTA w Seulu spotka się z Emmą Raducanu. W drugiej rundzie Brytyjka pokonała Belgijkę Yaninę Wickmayer, natomiast Polka rozprawiła się z Francuzką Kristiną Mladenovic. Obie wyjdą na kort jutro o godz. 4:00 czasu polskiego.

Raducanu pokonała Wickmayer w dwóch setach 6:3, 7:5. Pierwszy set był wyrównany do stanu 3:3, ale potem 19-letnia tenisistka wygrała sześć gemów z rzędu.

W drugiej partii prowadziła już 3:0, ale Belgijka doprowadziła do wyrównania 5:5. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała Raducanu, która w całym meczu wygrała 80 procent gemów serwisowych.

Młoda Brytyjka jest mistrzynią US Open z 2021 roku. Zajmuje obecnie 77. miejsce w rankingu WTA, natomiast 30-letnia Linette jest 51. Będzie to ich pierwszy pojedynek.