Turniej WTA w Rzymie: Iga Świątek musiała się wycofać. Wszystko przez kontuzję

Polska tenisistka musiała zrezygnować z powodu kontuzji... (Fot. Robert Prange/Getty Images)
Iga Świątek z powodu kontuzji uda skreczowała w meczu z Kazaszką Jeleną Rybakiną w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie. Polska tenisistka zeszła z kortu przy stanie 2:2 w trzecim secie.

Po drugim secie Świątek poprosiła o przerwę medyczną i na kort wróciła z zabandażowanym udem. Początkowo wydawało się, że wszystko jest w porządku, ale po kilkunastu minutach trzeciego seta zdecydowała się zrezygnować.

Świątek zaczęła mecz doskonale, bo od wygrania czterech pierwszych gemów. Wysokie prowadzenie nie oddawało jednak przebiegu meczu. Gemy były bowiem wyrównane i kończyły się rywalizacją na przewagi. W kluczowych momentach Polka nie myliła się, a rywalka popełniała błędy.

Na początku meczu doszło też do nietypowej sytuacji. Sędzia przerwał spotkanie z powodu dzwoniącego telefonu, który jak się okazało należał do... Świątek. Zawodniczka po małym zamieszaniu zlokalizowała urządzenie w torbie i przekazała je siedzącemu na trybunach sztabowi.

W półfinale w Rzymie Rybakina zmierzy się z Łotyszką Jeleną Ostapenko. Drugą parę tworzą Rosjanka Weronika Kudermietowa i Ukrainka Anhelina Kalinina. (Fot. Getty Images)

Drugi set był festiwalem zmarnowanych szans Świątek. Zaczęła go od przełamania Rybakiny, później miała też break pointa na 5:2. Kazaszka wyszła jednak z opresji, a następnie odrobiła przełamanie.

W kolejnych gemach Świątek miała jeszcze cztery break pointy, ale nie wykorzystała żadnego i potrzebny był tie-break. W nim wyrównana walka trwała do stanu 3-3. Później Rybakina zdobyła cztery punkty z rzędu i wyrównała stan meczu. To właśnie w trakcie tie-breaka Świątek prawdopodobnie doznała urazu.

To było czwarte spotkanie tych tenisistek i trzecia w tym roku porażka podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego. Poprzednie miały miejsce w 1/8 finału Australian Open i w półfinale w Indian Wells.

Świątek walczyła w Rzymie o trzeci tytuł z rzędu.

28 maja rozpocznie się wielkoszlemowy French Open. W ubiegłym roku w Paryżu Polka była najlepsza.

Wynik meczu 1/4 finału: Jelena Rybakina (Kazachstan, 7) - Iga Świątek (Polska, 1) - 2:6, 7:6 (7-3), 2:2 i krecz Świątek.