Turniej WTA w Rzymie: Iga Świątek pewnie awansowała do 1/8 finału

Brawa dla Igi - i trzymamy kciuki, żeby dalej tak dobrze szło! (Fot. Getty Images)
Iga Świątek awansowała do 3. rundy (1/8 finału) tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Dzisiaj pokonała Amerykankę Madison Keys 7:5, 6:1. Jej kolejną rywalką będzie Czeszka Barbora Krejcikova, która wygrała z czwartą rakietą świata Sofią Kenin.

Rozstawiona z numerem 15. Świątek po raz pierwszy w karierze w cyklu WTA grała z Keys i nie miała większych problemów z jej pokonaniem. Pierwszy set był wprawdzie wyrównany i obie zawodniczki zaczęły od... przełamań, ale w drugiej partii Polka była wyraźnie lepsza.

Świątek po raz kolejny miała problem z serwisem. Popełniła trzy podwójne błędy i miała zaledwie 48-proc. skuteczność pierwszego podania. Spotkanie trwało niespełna 1,5 godziny.

Jej rywalką w stawce o ćwierćfinał będzie Krejcikova. Czeszka zajmuje obecnie 40. miejsce w światowym rankingu. Obie zawodniczki dotychczas zmierzyły się ze sobą raz - w tym roku w Miami Świątek wygrała 6:4, 6:2.

W pierwszej rundzie turnieju w Rzymie odpadła Magda Linette, która przegrała z rozstawioną z numerem 11. Petrą Kvitovą 6:1, 0:6, 2:6. W trzech pojedynkach między tymi tenisistkami Czeszka odniosła komplet zwycięstw, ale pierwszy raz straciła seta.