Turniej WTA w Eastbourne: Linette awansowała do 3. rundy

Poznanianka na korcie zaprezentowała się w świetnej formie. (Fot. Getty Images)
Magda Linette pokonała 6:7 (3-7), 6:3, 7:6 (7-4), grającą z nr 17 Amerykankę Alison Riske w 2. rundzie tenisowego turnieju WTA 500 na trawiastych kortach w Eastbourne (pula nagród 758 tys, dolarów). Pojedynek trwał ponad trzy godziny.

Był to siódmy bezpośredni mecz Polki z Riske, który tym razem był rozgrywany przez 3 godziny i 13 minut. Wcześniej Linette (66. w WTA) zwyciężyła tylko w jednym z nich, w tym roku w katarskiej Dausze. Pięć poprzednich meczów, licząc od roku 2016, wygrywała Amerykanka (35. na światowej liście).

Bardzo zacięty był zwłaszcza trzeci set, trwający blisko półtorej godziny. Tenisistki punkty zdobywały na przemian, także przełamując podanie rywalki. W tie breaku Polka od początku prowadziła różnicą dwóch-trzech punktów, by ostatecznie w tej partii wygrać 7-4.

Poznaniance na drodze do ćwierćfinałów, w 3. rundzie, stanie grającą z nr 9 w turnieju Kazaszka Jelena Rybakina (21. w WTA) lub Ukrainka Łesia Curenko (nr 114 na świecie).

Linette w pierwszej rundzie pokonała Dankę Kovinic z Czarnogóry. Polka wystartuje także w deblu, w parze z Serbką Aleksandrą Krunic. Na początek zmierzą się z Anną Daniliną z Kazachstanu oraz Brazylijką Beatriz Haddad Maią.