ATP tournament in Vienna: Hurkacz defeated Tiafoe

Hurkacz walczy teraz także o punkty rankingowe, aby zakwalifikować się do turnieju ATP Finals w Turynie, z udziałem ośmiu najlepszych tenisistów sezonu. (Fot. LAURIE DIEFFEMBACQ/BELGA/AFP via Getty Images)
Hubert Hurkacz defeated American Frances Tiafoe 7:6 (11-9), 3:6, 6:3 and advanced to the second round of the ATP tennis tournament in Vienna (prize pool 2.349 million euros). The next opponent of the number five seeded Pole will be Finland's Emil Ruusuvuori.

Hurkacz zajmuje 11. miejsce w rankingu ATP, natomiast Tiafoe - 17. Był to ich piąty pojedynek, a tenisista z Wrocławia wygrał po raz trzeci.

Pierwszy set trwał aż godzinę i trzy minuty i rozstrzygnął się w tie-breaku. Przy stanie 4-6 Hurkacz obronił dwie piłki setowe, po czym przejął inicjatywę, obejmując prowadzenie 7-6, a partię zakończył wykorzystując czwarty setbol. W drugim secie zaczął zawodzić go serwis. Przegrywał 0:4 i nie był już w stanie odrobić strat. Trzeci set to już dominacja "Hubiego", który po dwóch godzinach i 25 minutach mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

W drugiej rundzie Hurkacz zmierzy się z Ruusuvuorim. Co prawda Fin jest sklasyfikowany na 43. pozycji na liście ATP, ale to niewygodny rywal, z którym Polak ma bilans 1-1.

Hurkacz walczy nie tylko o premię finansową, ale także o punkty rankingowe, aby zakwalifikować się do turnieju ATP Finals w Turynie, z udziałem ośmiu najlepszych tenisistów sezonu.

W stolicy Austrii Hurkacz występuje także w deblu razem z Marcelo Melo. W poniedziałek polsko-brazylijska para awansowała do ćwierćfinału po zwycięstwie nad Chorwatami Nikolą Mekticem i Mate Pavicem 1:6, 6:3, 10-4.

W deblu zagrał również Łukasz Kubot z Francuzem Fabrice Martinem. Polsko-francuski duet przegrał z Holendrem Robinem Hasse i Austriakiem Philippem Oswaldem 6:7 (4-7), 5:7.