Turniej ATP w Miami: Djokovic obronił tytuł

Djokovic (po prawej) znów pokonał najpopularniejszego szkockiego tenisistę... (Fot. Getty Images)
Serb Novak Djokovic po raz czwarty, a drugi z rzędu, wygrał turniej tenisowy ATP Masters 1000 w Miami (z pulą nagród 5,381 mln dolarów). W finale lider światowego rankingu pokonał Brytyjczyka Andy'ego Murraya (nr 3) 7:6 (7-3), 4:6, 6:0.

Rozgrywany w upale mecz był niezwykle zacięty i trwał 2 godz. i 46 minut. Tenisiści nie odpuszczali żadnej akcji, a Murray, mimo że w trzecim secie nie zdobył punktu, obronił wiele break-pointów, w jednym z gemów - aż sześć. Serb poprawił swój bilans meczów ze Szkotem na 18:8.

Wcześniej Djokovic triumfował w Miami w 2007, 2011, 2012 oraz 2014 roku, a w 2009 przegrał w finale z Murrayem.

To jego 51. wygrany turniej ATP w karierze. W tym sezonie może pochwalić się zwycięstwami w Australian Open i Indian Wells. Serb został też pierwszym zawodnikiem w historii, który trzykrotnie triumfował w jednym roku w dwóch prestiżowych turniejach amerykańskich w Indian Wells i Miami (2011, 2014, 2015).

"Nie czułem się najlepiej na korcie. Walczyłem ze sobą, aż w trzecim secie zagrałem w końcu swój tenis" - przyznał Djokovic.

Wynik finału:

Novak Djokovic (Serbia, 1) - Andy Murray (W. Brytania, 3) 7:6 (7-3), 4:6, 6:0. (PAP)