Menu

Turniej WTA w Rzymie: Awans Świątek do 1/8 finału

Turniej WTA w Rzymie: Awans Świątek do 1/8 finału
Mecz Świątek z Osaką zaplanowany jest na późne popołudnie. (Fot. Getty Images)
Iga Świątek pokonała Wloszkę Elisabettę Cocciaretto 6:1, 6:0 i awansowała do 1/8 finału tenisowego turnieju rangi WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Jej kolejną rywalką będzie dzisiaj Japonka Naomi Osaka, której trenerem jest Tomasz Wiktorowski.

Cocciaretto w światowym rankingu zajmuje 41. miejsce i wydaje się być wyjątkowo wygodną rywalką dla Świątek. Wcześniej grały ze sobą tylko raz, rok temu również w Rzymie, i mecz zakończył się wówczas dokładnie takim samym wynikiem.

Dzięki walecznej postawie Cocciaretto udało się przeciągnąć spotkanie do godziny i pięciu minut. Bardzo długi był bowiem ostatni gem, w którym rozegrano 16 piłek. Włoszka obroniła trzy piłki meczowe, a także miała trzy break pointy, ale ostatecznie wygrać go nie zdołała.

Rozstawiona z numerem 15. Osaka wcześniej w niedzielę pewnie wygrała z Rosjanką Dianą Sznajder (nr 17.) 6:1, 6:2. Świątek, która była podopieczną Wiktorowskiego od początku sezonu 2022 do października 2024 roku, ma bilans z Japonką 2-1.

Polka spodziewa się trudnego pojedynku z Naomi Osaką. Dodała, że w Madrycie miała szansę z nią trenować. "Jestem naprawdę podekscytowana, bo niezależnie od tego, co się wydarzy, będzie to dla mnie lekcja" - zapewniła.

Świątek turniej w Rzymie wygrała trzy razy - w 2021, 2022 i 2024 roku. W obecnej edycji jest jedyną Polką, która pozostała w singlowej rywalizacji. W środę mecze pierwszej rundy przegrały Magdalena Fręch i Magda Linette.

Czytaj więcej:

Rankingi ATP i WTA: Awans Hurkacza o dziesięć miejsc, Świątek wróciła na trzecie miejsce

    Komentarze
    Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
    Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
    Dodaj komentarz
    Kurs NBP z dnia 05.06.2026
    GBP 4.9138 złEUR 4.2433 złUSD 3.6553 złCHF 4.6301 zł

    Sport