Menu

Trzej energetyczni giganci w UK przejdą na pojazdy elektryczne

Trzej energetyczni giganci w UK przejdą na pojazdy elektryczne
Firmy energetyczne dołączyły się do zielonej rewolucji na Wyspach. (Fot. Mitie)
Trzy duże brytyjskie firmy z branży energetycznej - Centrica, SSE i Mitie Group - zadeklarowały, że do 2030 r. wymienią swoje floty pojazdów na samochody w pełni elektryczne - podała dzisiaj agencja Bloomberga.
Reklama

Centrica posiada trzecią co do wielkości flotę firmową na terytorium Wielkiej Brytanii, składającą się z 15 tys. aut osobowych i pojazdów użytkowych. SSE dysponuje 3,5 tys. samochodów, ale planuje także instalacje stacji ładowania na użytek pracowników spółki. Mitie Group z 5,3 tys. pojazdów planuje zaś wymianę dwóch trzecich z nich do końca przyszłego roku, a pozostałych - do 2030 r.

Firmy ogłosiły decyzję wspólnie z pomagającą przy koordynacji polityki środowiskowej brytyjskich koncernów organizacją non-profit The Climate Group.

Inicjatywa firm odnosi się do wspieranego przez główne brytyjskie partie oraz rząd Wielkiej Brytanii celu redukcji do zera emisji netto z paliw kopalnych w kraju do 2050 r. Firmy energetyczne przewidują duże zyski związane z rozpowszechnieniem samochodów elektrycznych oraz sieci wsparcia dla pojazdów tego typu - przypomniała agencja Bloomberga.

"Dekarbonizacja jest w centrum naszych działań, a niska emisja CO2 z transportu jest wyjątkowo ważna dla Wielkiej Brytanii, jeśli kraj ma spełnić postawiony sobie cel zerowej emisji" - zaznaczył dyrektor ds. zmian w grupie SEE Brian McLaren.

 

  Komentarze


  • Maniek
   9 lipca, 08:36

   Ale śnieci i plastik w ogródkach nadal palą nie mówiąc o bonfire

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama