La Liga: Valencia walk off field in racism protest as Atletico Madrid lose

Na zdjęciu niepocieszony Luis Suarez z Atletico. (Fot. Getty Images)
On a day dominated by Valencia saying they felt threatened into resuming their interrupted game after an alleged racial insult, Atletico Madrid risk seeing their once-comfortable Spanish league lead cut to a point after losing to Sevilla.

Zwycięskiego gola dla Sevilli strzelił w 70. minucie Marcos Acuna. Wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyby w ósmej minucie Lucas Ocampos wykorzystał rzut karny.

Wiele działo się w innym wczorajszym meczu. W Kadyksie spotkanie zostało przerwane na pół godziny z powodu rasistowskiego incydentu. W imię solidarności z kolegą z boiska Mouctarem Diakhaby cała drużyna Valencii opuściła murawę. Francuz gwinejskiego pochodzenia starł się z Juanem Calą. Po rozmowie w szatni oba zespoły wróciły na murawę.

"W każdym momencie wspieramy Mouctara. Każda forma rasizmu musi być zwalczana. On sam poprosił kolegów, by dokończyć mecz" - napisano na Twitterze Valencii.

Spotkanie wygrali gospodarze 3:1. Gdy jednak doszło do opisanej sytuacji był remis 1:1. Diakhaby nie wybiegł już na murawę i został zmieniony. Jak powiedzieli później jego koledzy, był kompletnie rozbity.

O mistrzostwo walczy jeszcze też Barcelona, która traci do drugiego Realu zaledwie punkt. "Duma Katalonii" podejmie dzisiaj Real Valladolid.