Menu

Trwa kolejna seria strajków pilotów Ryanair w UK

Trwa kolejna seria strajków pilotów Ryanair w UK
Kolejne rundy akcji protestacyjnej planowane są na 21, 23, 25, 27 i 29 września. (Fot. Getty Images)
Piloci Ryanair z brytyjskiego związku zawodowego Balpa wznowili dzisiaj strajk. Akcja protestacyjna potrwa także jutro, a kolejna runda zostanie przeprowadzono w sobotę.
Reklama

W wydanym wczoraj oświadczeniu linia lotnicza uspokoiła, że 18 i 19 września "wszystkie loty do/z lotnisk w Wielkiej Brytanii będą odbywać się zgodnie z planem".

"To dzięki 95 proc. naszych brytyjskich pilotów, którzy potwierdzili, że nie będą wspierać Bapla" - podkreślono w komunikacie. "W imieniu naszych klientów i ich rodzin pragniemy szczerze podziękować wszystkim pilotom w Wielkiej Brytanii, którzy nie popierają tych strajków" - dodano.

Jeśli jednak lot zostanie odwołany, Ryanair powiadomi o tym z wyprzedzeniem za pomocą wiadomości e-mail lub SMS-a. Linia lotnicza ma również witrynę z aktualizacjami podróży na żywo, na której można śledzić status swojego lotu.

Strajki to efekt sporu o emerytury, zasiłki rodzicielskie i "przejrzystą" strukturę płac. (Fot. Getty Images)

Kolejne rundy akcji protestacyjnej, która jest efektem sporu Bapla z pracodawcą o emerytury, zasiłki rodzicielskie i "przejrzystą" strukturę płac, planowane są na 21, 23, 25, 27 i 29 września.

"Piloci Ryanair chcą takich samych umów, jakie obowiązują w innych liniach lotniczych. Nasze prośby nie są nieuzasadnione" - oświadczył sekretarz generalny związku Balpa, Brian Strutton.

W sierpniu br. irlandzki sąd zabronił udziału w proteście irlandzkim pilotom Ryanair, zrzeszonym w związku zawodowym IALPA.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama