Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Trump traci w Szkocji. Jego pola golfowe nie zarabiają na siebie

Trump traci w Szkocji. Jego pola golfowe nie zarabiają na siebie
Donald Trump przed objęciem urzędu prezydenta USA przekazał kontrolę nad polami golfowymi swoim synom, Donaldowi Juniorowi i Erikowi. (Fot. Getty Images)
Gorzkie relacje Donalda Trumpa ze Szkocją przełożyły się na finanse. Straty generowane przez pola golfowe w Szkocji, których właścicielem jest prezydent USA, tylko w 2016 roku wzrosły do 19 mln funtów.
Reklama

W raporcie Companies House opublikowano, iż pole golfowe Menie Estate w hrabstwie Aberdeenshire przyniosło 1,4 mln funtów straty, a resort Turnberry w hrabstwie Ayrshire ma straty w wysokości 17,6 mln funtów - podaje BBC.

Taki stan rzeczy tłumaczony jest między innymi zamknięciem pola Turnberry na pół roku na okres remontu, jak i niekorzystnymi zmianami wartości funta.

Donald Trump - zanim jeszcze oficjalnie objął urząd prezydenta USA - przekazał kontrolę nad szkockimi polami golfowymi swoim synom, Donaldowi Juniorowi i Erikowi.

Trump od kilku lat jest obrażony na Szkocję. W 2015 roku północny region Wielkiej Brytanii odebrał Trumpowi prestiżowe tytuły po tym, jak amerykański biznesman i polityk zaproponował, aby nie wpuszczać muzułmanów do Stanów Zjednoczonych.

Obecny prezydent USA stracił wówczas miano "ambasadora biznesu", a rząd w Edynburgu swoją decyzję uzasadniał tym, że Trump "nie zasługuje już" na ten dowód uznania.

Podobnie uczynił Uniwersytet Roberta Gordona w Aberdeen. Szkocka uczelnia odebrała kontrowersyjnemu politykowi tytuł doktora honoris causa i ogłosiła, że wypowiedzi Republikanina "są całkowicie nie do pogodzenia z duchem i wartościami uniwersytetu".

Amerykanin przeciwstawiał się również budowie elektrowni wiatrowej na wybrzeżu Szkocji, tłumacząc, że oszpeci to widok grającym w golfa w jego resorcie. Jedenaście turbin miało zapewnić lokalnym rezydentom tanią energię elektryczną. Szkoci zarzucali mu, że nie brał pod uwagę ludzi, których najprawdopodobniej nawet nie stać na to, aby grać w golfa na jego polach.

Trump uważa natomiast, że Szkoci powinni mu być wdzięczni za inwestycje w regionie.

Ze Szkocją Donalda Trumpa wiążą również więzy krwi. To właśnie w tym regionie Wielkiej Brytanii przyszła na świat jego matka Mary z domu MacLeod.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama