Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Trump i May nie pozwolą na używanie broni chemicznej

Trump i May nie pozwolą na używanie broni chemicznej
Brytyjczycy rozważają interwencję wojskową w Syrii. (Fot. Getty Images)
Prezydent USA Donald Trump oraz premier Wielkiej Brytanii Theresa May zgodzili się podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej, że nie wolno pozwalać na dalsze używanie broni chemicznej - podał w oświadczeniu Biały Dom.
Reklama

Jak przekazano, politycy potępili prezydenta Baszara el-Asada za "podły brak poszanowania dla ludzkiego życia". Zgodzili się, że atak chemiczny, który miały przeprowadzić syryjskie wojska rządowe we Wschodniej Gucie był "całkowicie naganny". Wskazali, że społeczność międzynarodowa "musi odpowiedzieć, by stać na straży zakazu używania broni chemicznej".

May wczoraj rano rozmawiała również telefonicznie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Jak poinformowała jej rzeczniczka, brytyjska premier, zarówno Trump jak i Macron "zgodzili się, że społeczność międzynarodowa musi zareagować, aby utrzymać ogólnoświatowy zakaz używania broni chemicznej".

Trump zapowiedział, że USA odpowiedzą rozwiązaniem siłowym na atak chemiczny w Syrii, który miały przeprowadzić syryjskie wojska rządowe. Przed naradą z najwyższym amerykańskim dowództwem wojskowym przekazał dziennikarzom, że "Stany Zjednoczone mają przed sobą wiele opcji militarnych", a on wybierze jedną z nich.

Brytyjski dziennik "The Times" informował wczoraj o "narastającej presji ze strony ministrów i sojuszników" na premier Theresę May, aby dołączyć do planowanego uderzenia na reżim Baszara el-Asada w Syrii w odwecie za atak z użyciem broni chemicznej.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama