Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Trump: Ustalamy kolejne spotkanie z Kimem

Trump: Ustalamy kolejne spotkanie z Kimem
Relacje USA i Korei Północnej są coraz lepsze? (Fot. Getty Images)
Ustalamy kwestię kolejnego spotkania z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem - oświadczył prezydent USA Donald Trump. Omawiamy trzy lub cztery różne lokalizacje szczytu, ale najprawdopodobniej nie będzie to Singapur - dodał.
Reklama

Trump poinformował o tym w Gabinecie Owalnym, po ogłoszeniu wiadomości o rezygnacji ze stanowiska ambasador USA przy ONZ Nikki Haley.

Amerykański prezydent poinformowa, że sekretarz stanu USA Mike Pompeo odbył w niedzielę "wspaniałe spotkanie" z Kim Dzong Unem. Pompeo rozmawiał w Pjongjangu na temat denuklearyzacji Korei Północnej i przygotowań do drugiego spotkania Trumpa i Kima.

Pierwszy historyczny szczyt odbył się 12 czerwca w Singapurze, na którym przywódca Korei Płn. zadeklarował wolę "całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego" w zamian za złożoną przez prezydenta USA obietnicę udzielenia Północy gwarancji bezpieczeństwa. Od tamtej pory obie strony prowadzą negocjacje nuklearne, które nie przyniosły dotąd porozumienia w sprawie harmonogramu denuklearyzacji.

Trump poinformował ponadto, że jeszcze nie rozmawiał z władzami Arabii Saudyjskiej na temat zniknięcia saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego, ale w pewnym momencie porozmawia o tej sytuacji.

Dziennikarz zaginął przed tygodniem po wizycie w konsulacie Arabii Saudyjskiej w Stambule. Według przedstawicieli władz Turcji Chaszodżdżi został zabity w tej placówce. Władze w Rijadzie odrzucają te zarzuty.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama