Menu

Trening kadry bez Rybusa, ale z Krychowiakiem

Trening kadry bez Rybusa, ale z Krychowiakiem
Krychowia doznał wstrząśnienia mózgu. (Fot. Getty Images)
Polscy piłkarze przeprowadzili wczoraj ostatni trening przed dzisiejszym wylotem na mecz eliminacji mistrzostw Europy z Izraelem. W zajęciach w Warszawie nie uczestniczył Maciej Rybus. Pozostali normalnie ćwiczyli, również wracający po kłopotach zdrowotnych Grzegorz Krychowiak.
Reklama

Obaj piłkarze Lokomotiwu Moskwa przylecieli na zgrupowanie do Warszawy z kłopotami zdrowotnymi po ostatniej kolejce ligowej. Krychowiak doznał wstrząśnienia mózgu, a Rybus ma problemy z mięśniem uda.

Wczoraj na stadionie stołecznej Polonii pierwszy z nich trenował z kadrą, zabrakło natomiast Rybusa. "Maciek cały czas ma zajęcia fizjoterapeutyczne. Wszyscy pozostali piłkarze odbyli normalny trening" - przekazał rzecznik prasowy reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Jeszcze niedawno mecz z Izraelem - z uwagi na napiętą sytuację w tym kraju - stał pod znakiem zapytania, jednak już wiadomo, że piłkarze polecą zgodnie z planem.

"Od środy przebywają tam nasi ludzie, odpowiedzialni m.in. za sprawy logistyki, a także żywienia. Mówią, że wszystko jest w porządku i czują się bezpieczni. Nie ma żadnych powodów do niepokoju" - podkreślił rzecznik reprezentacji.

Pobyt polskich piłkarzy w Izraelu przypadnie na czas szabatu. To w kalendarzu żydowskim tradycyjny świąteczny dzień odpoczynku trwający od piątkowego do sobotniego zachodu słońca.

Już wcześniej sztab kadry zapewniał, że nie zakłóci to przygotowań Polaków. W trakcie szabatu m.in. zakazane jest gotowanie. Posiłki dla biało-czerwonych zostaną więc przygotowane dzień wcześniej. W hotelu są specjalne urządzenia, które podtrzymają ich ciepło.

Jutrzejsze spotkanie rozpocznie się o godz. 19:45 czasu GMT. Trzy dni później, na zakończenie eliminacji, biało-czerwoni podejmą w Warszawie Słowenię.

W drugim z tych meczów na boisku ma pojawić się Łukasz Piszczek, dla którego będzie to oficjalne pożegnanie z reprezentacją narodową.

Czytaj więcej:

Pechowy mecz Polaków w Moskwie

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama