Menu

Tragiczny karambol pod Szczecinem. Nie żyje 6 osób

Tragiczny karambol pod Szczecinem. Nie żyje 6 osób
Zderzyło się 7 pojazdów, a kilka spłonęło. (Fot. Twitter/@ITD_gov)
Sześć osób zginęło, a 11 zostało rannych w wypadku na A6 w Szczecinie. TIR zderzył się z sześcioma autami osobowymi. W wypadku uczestniczyły w sumie 22 osoby.
Reklama

Do wypadku doszło dzisiaj o godz. 13:20 czasu lokalnego na A6 na wysokości Szczecina 500 m do zjazdu na Wielgowo w kierunku Świnoujścia między węzłami Kijewo i Dąbie.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód ciężarowy uderzył w samochód osobowy, powodując tzw. efekt domina. Ostatecznie w zderzeniu wzięło udział siedem pojazdów – TIR i sześć aut osobowych. Część samochodów się zapaliła. Zginęło sześć osób z 22 uczestniczących w wypadku, cztery trafiły do szpitali. Pozostałych 12 osób, w tym siedmioro dzieci, zostało przebadanych na miejscu zdarzenia i nie wymagało hospitalizacji.

Śmigłowcem do szpitala na Unii Lubelskiej w Szczecinie została przetransportowana kobieta z urazem klatki piersiowej, głowy i kręgosłupa. Dwie osoby z urazami kończyn górnych trafiły do szpitala w Zdunowie, a kierowca TIR-a z podejrzeniem zatrucia dymem został w stanie dobrym przewieziony do szpitala Szczecin Zdroje.

Wśród ofiar śmiertelnych jest jedna osoba z samochodu na niemieckich numerach rejestracyjnych. W wypadku brały udział dwa samochody zarejestrowane za naszą zachodnią granicą.

Dwujezdniowy pas drogi A6 w kierunku Świnoujścia nadal jest zablokowany. Policja kieruje auta na objazd przez węzeł Kijewo – Stargard – Zdunowo – Wielgowo. Utrudnienia mogą potrwać do późnych godzin nocnych.

W związku z podejrzeniem sprowadzenia katastrofy w ruchu drogowym, skutkującej śmiercią osób, do dyspozycji policji i prokuratury zatrzymano kierowcę TIR-a. "Nikomu nie postawiono zarzutów" – poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Zatrzymany, który po wypadku został z podejrzeniem podtrucia dymem przetransportowany do szpitala Szczecin Zdroje, nie został jeszcze przesłuchany.

Na miejscu wypadku trwają jeszcze czynności pod nadzorem prokuratora z udziałem biegłych różnych specjalności - z zakresu ruchu drogowego i z zakresu pożarnictwa. "Nadal ustalamy tożsamość osób, które zginęły, jak również osób, które zostały przewiezione do szpitali" – poinformowała komisarz Mirosława Rudzińska z zachodniopomorskiej policji.

Dodała, że policjanci pracują nad wyjaśnieniem przyczyn wypadku. Zastrzegła, że jest jeszcze za wcześnie na podawanie szczegółów. "Pod uwagę branych jest kilka hipotez. Jedną z nich będzie, czy do wypadku nie przyczyniła się nadmierna prędkość, bo mamy takie informacje" – zaznaczyła Rudzińska.

Przez ponad dwie godziny zablokowany był też przeciwległy pas ruchu, bo tu przed godz. 16:00 zderzyły się dwa auta osobowe. W tym wypadku ranne zostały cztery osoby. Ten pas po dwóch godzinach został odblokowany.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama