Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Tour de Pologne: Kwiatkowski broni prowadzenia na ostatnim etapie

Tour de Pologne: Kwiatkowski broni prowadzenia na ostatnim etapie
Kolarz grupy Sky wyprzedza ubiegłorocznego zwycięzcę Belga Dylana Teunsa o 16 sekund. (Fot. Getty Images)
Michał Kwiatkowski będzie bronił żółtej koszulki lidera na ostatnim etapie Tour de Pologne, prowadzącym wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Kolarz grupy Sky wyprzedza ubiegłorocznego zwycięzcę Belga Dylana Teunsa o 16 sekund.
Reklama

Etap liczy 136 km. Zawodnicy dwukrotnie pokonają 68-kilometrową pętlę, tylko w małej części pokrywającą się z czwartkowym odcinkiem. Dwa razy będą się wspinać m.in. na słynną ściankę Bukovina w Gliczarowie Górnym. Tam wyznaczono dwie z sześciu ostatnich premii górskich, a jedyny finisz, na którym można zdobyć trzy sekundy bonifikaty, znajduje się w Szaflarach (102 km).

16 sekund to duża zaliczka przed ostatnim odcinkiem. Kwiatkowski wyznał w środę, na mecie szóstego etapu w Bukowinie Tatrzańskiej, że jeśli nie będzie wypadków losowych, takich jak defekt czy kraksa, to powinien utrzymać żółtą koszulkę.

„Jeśli przejadę cały etap bez kłopotów technicznych, kraks, to wierzę, że moja dyspozycja jest na tyle dobra, żeby się wybronić. Jeszcze potrzeba szczęścia i jeszcze raz poproszę kolegów z drużyny o wsparcie” – podkreślił.

28-letni kolarz z Torunia jeszcze nigdy nie wygrał Tour de Pologne. W 2012 roku zajął drugie miejsce, przegrywając wyścig z Włochem Moreno Moserem o pięć sekund.

Przed rywalizacją zawodowców miłośnicy kolarstwa będą się ścigać w Tour de Pologne amatorów na trasie wokół Bukowiny, tradycyjnie z udziałem dyrektora wyścigu Czesława Langa.

Ostatni, siódmy etap 75. Tour de Pologne rozpocznie się o godz. 15.27 przed hotelem „Bukovina Resort”. Do mety prowadzącej pod górę kolarze powinni dojechać około godz. 19:05 czasu polskiego. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.02.2019
  GBP 4.979 złEUR 4.339 złUSD 3.824 złCHF 3.822 zł

  Sport


  Reklama