Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Tour de France: W Kopenhadze więcej rowerów niż mieszkańców

Tour de France: W Kopenhadze więcej rowerów niż mieszkańców
"Duńczycy są doskonałym przykładem na to, że rower może być czołowym środkiem transportu miejskiego". (Fot. Getty Images)
Kopenhaga, miasto w którym w 2021 r. rozpocznie się słynny kolarski wyścig Tour de France, ma więcej rowerów niż mieszkańców. Według danych, pięć dwuśladów przypada na czterech mieszkańców Kopenhagi, a w sumie jest ich blisko 600 tysięcy.
Reklama

"Cieszymy się, że możemy gościć Wielką Pętlę. Wydarzenie będziemy promować hasłem: Stolica rowerów jest gospodarzem największego na świecie wyścigu kolarskiego. Będzie to największe wydarzenie sportowe w Danii" - oświadczył burmistrz stolicy Danii, Frank Jensen.

Pierwszym etapem będzie jazda indywidualna na czas na dystansie 13 km w Kopenhadze.

Całkowita długość ścieżek rowerowych w stolicy Danii to blisko 400 km. "Duńczycy są doskonałym przykładem na to, że rower może być czołowym środkiem transportu miejskiego" - zaznaczył dyrektor wyścigu Christian Prudhomme.

Tegoroczna edycja Wielkiej Pętli wystartuje 6 lipca z Brukseli, a w 2020 roku inauguracja odbędzie się w Nicei. Ostatni raz Tour de France gościł w tym mieście na Lazurowym Wybrzeżu w 1981 roku.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.299 złUSD 3.844 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama