Andy Murray withdraws from Tokyo Olympics tennis singles

Andy Murray wciąż walczy z urazami... (Fot. Getty Images)
Andy Murray has withdrawn from the men’s tennis singles event at the Tokyo Olympics after doctors advised him to preserve his body by only focusing on the doubles event.

Osaka, wracająca na korty po dwumiesięcznej przerwie, pokonała Chinkę Saisai Zheng 6:1, 6:4.

Pojedynek Osaki został przesunięty o jeden dzień, ponieważ słynna zawodniczka była jedną z głównych postaci podczas ceremonii otwarcia igrzysk, gdy zapaliła znicz.

23-letnia Japonka nie grała od dwóch miesięcy. Wycofała się z French Open, sugerując, że cierpi na depresję, a następnie nie brała udziału w innym turnieju wielkoszlemowym - Wimbledonie.

W drugiej rundzie w Tokio Osaka zmierzy się ze Szwajcarką Viktoriją Golubic, a - patrząc daleko na turniejową drabinkę - w ćwierćfinale olimpijskich zmagań jej rywalką może być Iga Świątek.

Dzisiaj z rywalizacji odpadła natomiast liderka światowego rankingu Australijka Ashleigh Barty, która przegrała z zajmującą 48. miejsce w światowym rankingu Hiszpanka Sarą Sorribes 4:6, 3:6.

Porażka rozstawionej z numerem jeden Barty już w pierwszej rundzie jest dużą niespodzianką. Australijka w pierwszym secie dwa razy przegrała swoje gemy serwisowe, a w drugim aż trzy. Jej rywalka dała się przełamać tylko jednokrotnie w każdym secie, co zaowocowało jej zwycięstwem.

Z kolei borykający się w ostatnim czasie z problemami zdrowotnymi Murray był zgłoszony w Tokio do singla i debla, ale lekarze odradzili mu występ w grze pojedynczej. "Jestem bardzo zasmucony, ale lekarze mi zalecili, żebym z singla zrezygnował. W tej sytuacji skupię się na deblu" - przyznał Murray, mistrz olimpijski z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016).

W pierwszej rundzie walki o trzecie złoto igrzysk Murray miał się zmierzyć z Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassimem. W turniejowej drabince zastąpił go Australijczyk Max Purcell.

W deblu partnerem Murraya jest Joe Salisbury.