Tokio 2020: Polki awansowały do finału sztafety 4x400 m

Czy Polki wywalczą w sobotę medal? Trzymamy kciuki! (Fot. Getty Images)
Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic czasem 3.23,10 wygrały swój półfinał i awansowały do finału biegu sztafetowego 4x400 m w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Walka o medale w sobotę.

Dzisiejszy bieg ułożył się po myśli biało-czerwonych. Kiełbasińska oddała pałeczkę Baumgart-Witan na pierwszej pozycji, a ona na tej samej oddała ją Hołub-Kowalik, która jeszcze powiększyła przewagę. Święty-Ersetic "dowiozła" prowadzenie do mety.

Biało-czerwone ani przez moment nie były zagrożone w biegu półfinałowym. Prowadziły od początku do końca, a biegnąca na czwartej zmianie Święty-Ersetic wyraźnie zwalniała na ostatnich metrach oszczędzając siły. Rezultat Polek to rekord sezonu.

Drugie miejsce w "polskim" półfinale zajęły Kubanki - 3.24,04 a trzecie Belgijki - 3.24,08.

Finał w sobotę o godz. 13:30 czasu GMT.

W sobotę polska sztafeta mieszana 4x400 m (Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński) zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale poprawili rekord Europy i rekord olimpijski czasem 3.09,87. Złote medale odebrali także biegający w eliminacjach Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan oraz Dariusz Kowaluk.