Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

To już oficjalne. MŚ w Rosji bez Ibrahimovica

To już oficjalne. MŚ w Rosji bez Ibrahimovica
Ibrahimovic rozegrał w zespole narodowym Szwecji 116 meczów i strzelił 62 bramki. (Fot. Getty Images)
Piłkarz Los Angeles Galaxy i były kapitan reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimovic nie wystąpi w mundialu w Rosji. Wiadomość potwierdził sam zawodnik, który poinformował o tym rodzimą federację (SvFF).
Reklama

Kierownik reprezentacji Szwecji Lasse Richt poinformował wczoraj, że "Ibrahimovic nie jest brany pod uwagę przy ogłoszeniu kadry, co nastąpi 15 maja".

Jak tłumaczył, rozmawiał z nim we wtorek i piłkarz potwierdził, że jego odmowa gry w reprezentacji, z której odszedł zaraz po mistrzostwach Europy przed dwoma laty, jest obowiązująca.

"Oświadczenie Ibrahimovica jest dla nas wiążące i w ten sposób wszystkie spekulacje zostały zakończone" - podkreślił Richt.

Spekulacje na temat występu Ibrahimovica ekipie "Trzech Koron" rozpoczęły się w marcu, kiedy podczas pobytu w Sztokholmie powiedział, że zaczyna poważnie myśleć o powrocie do drużyny narodowej. W kwietniu, w związku z przejściem z Manchester United do LA Galaxy, na łamach amerykańskich mediów mówił, że to on zdecyduje, czy będzie grał w reprezentacji. Jej selekcjoner Janne Andersson podkreślił z kolei, że nie ma żadnego kontaktu z piłkarzem, a o powołaniach decyduje wyłącznie on.

W dodatku pojawiły się informacje, że Ibrahimovic - jako udziałowiec firmy bukmacherskiej - nie może wystąpić w mundialu z powodu przepisów etycznych FIFA.

On sam poirytował w kwietniu szwedzkich kibiców mówiąc, że awans do mundialu nie jest dla niego żadnym osiągnieciem, a takim według jego skali wartości jest wyłącznie medal.

Największy szwedzki dziennik "Aftonbladet" zapytał wczoraj czytelników, czy będzie im brakować Ibrahimovica podczas mistrzostw świata. 63 procent ankietowanych odpowiedziało, że nie. W podobnym głosowaniu dziennika "Expressen" aż 76 czytelników wskazało, że "jego czas w reprezentacji już się skończył".

Ibrahimovic rozegrał w zespole narodowym Szwecji 116 meczów i strzelił 62 bramki.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama