Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Thomas Cook resumes flights to Tunisia after Sousse attack

Thomas Cook resumes flights to Tunisia after Sousse attack
Brytyjczycy znów chętnie latają do Tunezji. (Fot. Thinkstock)
Tour operator Thomas Cook is taking British tourists back to Tunisia from today for the first time since the Sousse massacre.
Advertisement
News available in Polish

Thomas Cook od dzisiaj ponownie przewozi turystów z Wielkiej Brytanii do Tunezji, pierwszy raz od masakry w Susie.

Brytyjski operator turystyczny poinformował, że jego program lotów i wakacji rozpocznie się od trzech lotów w ciągu tygodnia do portu lotniczego Enfidha z Manchesteru, Londynu Gatwick i Birmingham. Oferta rozszerzona będzie od kwietnia o szkockie Glasgow, a od maja o Newcastle oraz London Stansted.

Loty do Tunezji ze Zjednoczonego Królestwa wznowiono po tym, jak brytyjski MSZ złagodził swoje zalecenia dotyczące podróży do tego afrykańskiego kraju. Resort ostrzega jednak przed "podróżami" do niektórych obszarów Tunezji, tych położonych bliżej granicy libijskiej, gdzie - jak napisano w oświadczeniu - "terroryści nadal często próbują przeprowadzać ataki”.

Thomas Cook wznowił sprzedaż biletów klientom w Wielkiej Brytanii w sierpniu 2017 r., a dyrektor zarządzający Chris Mottershead przekazał: "Tunezja jest popularnym celem od dziesięcioleci, a nasze trzy pierwsze loty już zostały wyprzedane, widać więc apetyt naszych klientów".

Do zamachu terrorystycznego w Tunezji doszło w czerwcu 2015 roku. 23-letni zamachowiec zabił 38 osób - 30 z nich miało brytyjskie obywatelstwo. Trzy miesiące wcześniej, w marcu, doszło do ataku w Bardo National Museum – tam zginęło 22 ludzi, w tym jeden obywatel brytyjski.

Rząd Tunezji przez kilkanaście miesięcy wywierał presję na brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych, aby zaczęło przekonywać obywateli, że położony na północnym wybrzeżu Afryki kraj jest już bezpieczny.

W 2014 roku około 440 000 osób z Wielkiej Brytanii odwiedziło Tunezję – podaje krajowe Biuro Turystyczne.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Advertisement