Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Thomas Cook, Ryanair i easyJet wśród najgorszych linii świata

Thomas Cook, Ryanair i easyJet wśród najgorszych linii świata
Thomas Cook spadł w rankingu aż o 21 lokat. (Fot. Getty Images)
Brytyjski przewoźnik Thomas Cook został uznany za najgorszą linię lotniczą na świecie w rankingu obejmującym 72 globalnych przewoźników - informuje 'The Sun'.
Reklama

W badaniu przeprowadzonym przez organizację AirHelp, która zajmuje się prawami pasażerów linii lotniczych, Thomas Cook zajął ostatnie, 72. miejsce - to o 21 oczek niżej niż w zeszłym roku.

Przedostatnie w rankingu były inne brytyjskie linie - easyJet. Niewiele lepiej spisał się irlandzki Ryanair, który był piąty od końca.

Dużo lepiej wypadli inni przewoźnicy z Wielkiej Brytanii. Tania linia lotnicza Flybe znalazła się na 11. miejscu, Virgin Atlantic zajął 15. lokatę, a British Airways wylądował na 23. pozycji.

Irlandzki przewoźnik znalazł się dopiero na 68. pozycji. (Fot. Getty Images)

W badaniu brano pod uwagę m.in. punktualność lotów, a także jakość usług i rozpatrywanie reklamacji w przypadku opóźnień i anulowania połączeń lotniczych.

Henrik Zillmer, dyrektor generalny i współzałożyciel AirHelp, przyznał, że wyniki rankingu "nie są dla niego niespodzianką". "Brytyjskie linie lotnicze wypadły słabo, ponieważ ich klienci mają problem z uzyskaniem odszkodowań. Ponad połowa, z około miliona roszczeń złożonych przez Brytyjczyków, została odrzucona" - przyznał.

Za najlepszą linię lotniczą na świecie pasażerowie po raz drugi z rzędu uznali linię Qatar Airways. W zestawieniu dobrze wypadł polski przewoźnik LOT, który znalazł się na miejscu 20.

Brytyjskie i irlandzkie linie w rankingu AirHelp 2019 (na 72 przewoźników):

 1. Flybe (11. miejsce)
 2. Virgin Atlantic (15.)
 3. British Airways (23.)
 4. Aer Lingus (47.)
 5. Jet2 (54.)
 6. Ryanair (68.)
 7. EasyJet (71.)
 8. Thomas Cook (72.)

10 najlepszych linii lotniczych świata w rankingu AirHelp 2019:

 1. Qatar Airways
 2. American Airlines
 3. Aeromexico
 4. SAS Scandinavian Airlines
 5. Qantas
 6. LATAM Airlines
 7. WestJet
 8. Luxair
 9. Austrian Airlines
 10. Emirates
 

  Komentarze


  • Flay
   17 maja, 10:15

   Ja jestem zadowolony. Najbardziej podoba mi się cena. Ranking jest nie obiektywny. Powinien oceniać linie w tym samym przedziale cenowym. Ale oczywiście mamy wybór i możemy polecieć np. do Polski za 10000 zł naprawdę w luksusowych warunkaach. Ja wspieram Ryanair i trzymam kciuki w walce z największymi i drogimi liniami.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama