Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Theresa May: Konieczne podjęcie kroków w sprawie Syrii

Theresa May: Konieczne podjęcie kroków w sprawie Syrii
Theresa May podkreśliła słuszność interwencji zbrojnej, ale nie poinformowała, kiedy ma ona nastąpić. (Fot. Getty Images)
Gabinet premier Theresy May oznajmił wczoraj po nadzwyczajnym posiedzeniu ws. ewentualnego zaangażowania militarnego w Syrii, że konieczne jest podjęcie kroków mających na celu uniemożliwienie ponownego użycia broni chemicznej przez syryjski reżim.
Reklama

Atak chemiczny w Syrii nie może pozostać bez odpowiedzi - postanowił brytyjski rząd.

Jak poinformowano w oświadczeniu kancelarii premier May, ministrowie uznali, że jest "wysoce prawdopodobne", że to siły wierne prezydentowi Syrii Baszarowi el-Asadowi stoją za atakiem, do którego doszło w mieście Duma.

Gabinet de facto dał May pozwolenie na zaplanowanie ze Stanami Zjednoczonymi i Francją operacji militarnej w Syrii - donosi agencja AP.

Premier May będzie współpracować z USA i Francją, by skoordynować reakcję na ten atak - podaje z kolei Downing Street.

Oświadczenie wydane przez brytyjski rząd nie zawiera informacji na temat sposobu czy terminu przeprowadzenia ataków w Syrii.

Według komunikatu Downing Street, ministrowie uzgodnili, że konieczne jest podjęcie kroków, które "złagodzą cierpienia" Syryjczyków i "zapobiegną dalszemu wykorzystywaniu broni chemicznej przez reżim Asada".

Brytyjskie ministerstwo obrony odmówiło skomentowania doniesień, że okręty Marynarki Królewskiej wyposażone w broń rakietową zostały wysłane na wody w pobliżu Syrii.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama