Menu

There are no buyers to buy mBank. The French have just withdrawn

There are no buyers to buy mBank. The French have just withdrawn
mBank boryka się z brakiem zainteresowania, ze strony inwestorów. (Fot. Getty Images)
French Credit Agricole will not make Commerzbank an offer to take over mBank - Philippe Brassac, the president of this third largest bank in Europe, officially confirmed - reports today's Rzeczpospolita daily. This is another group that resigned from purchasing a bank popular in Poland.
Advertisement
News available in Polish

"Francuska grupa była wcześniej wymieniana jako potencjalny zainteresowany zakupem od Niemców czwartego co do wielkości aktywów banku w Polsce. Wśród chętnych były też m.in. kontrolowane przez państwo PKO BP i PZU z Pekao oraz amerykański fundusz private equity Apollo Global Management" - możemy przeczytać w "Rzeczpospolitej".

Jak zauważa dziennik, ze złożenia oferty wycofał się także austriacki Erste Group.

Wstępnie zainteresowane miały być również francuski BNP Paribas i holenderski ING Group, oba posiadające swoje banki w Polsce.

"Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że także BNP Paribas, drugi co do wielkości bank w Europie, nie złoży oferty na mBank. Trudno się tego spodziewać także po ING, który jako jeden z niewielu w Polsce rósł tu organicznie" - wskazuje dziennik.

"Rzeczpospolita" dodaje, że potwierdzają się doniesienia "Frankfurter Allgemaine Zeitung" o tym, że realne zainteresowanie mBankiem jest mniejsze, niż wcześniej się wydawało, i Commerzbank może nawet odłożyć tę transakcję, bo podobno jedyną poważną ofertę złożył tylko Bank Pekao (miały je przedstawić też fundusze Apollo i Blackstone).

"Tylko jedna oferta może wskazywać, że nie będzie wyczekiwanej przez rynek walki cenowej o mBank" - informuje "Rzeczpospolita".

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Advertisement