Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szefowie MSZ Polski i Wielkiej Brytanii zadeklarowali chęć jak najszybszego spotkania

Szefowie MSZ Polski i Wielkiej Brytanii zadeklarowali chęć jak najszybszego spotkania
Jacek Czaputowicz został powołany na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych 9 stycznia br. (Fot. Getty Images)
Minister spraw zagranicznych Polski Jacek Czaputowicz i szef MSZ Wielkiej Brytanii Boris Johnson we wczorajszej rozmowie telefonicznej zadeklarowali chęć jak najszybszego spotkania i kontynuowanie wspólnych wizyt we wschodnim sąsiedztwie UE - poinformowało w komunikacie MSZ.
Reklama

Resort podkreślił, że była to pierwsza rozmowa ministra Jacka Czaputowicza od czasu objęcia przez niego urzędu z szefem brytyjskiej dyplomacji.

"Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Wielkiej Brytanii odnotowali doskonały stan dwustronnych relacji oraz ich wysoką intensywność. Minister Johnson zapewnił o uznaniu dla polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii" - czytamy w komunikacie MSZ.

"Ministrowie uzgodnili kontynuowanie ścisłej współpracy we wszystkich dziedzinach, w tym w kwestiach polityki bezpieczeństwa i polityki wschodniej. Ponadto szefowie resortów spraw zagranicznych byli zgodni, że należy doprowadzić jak najszybciej do spotkania osobistego oraz kontynuować wspólne wizyty we wschodnim sąsiedztwie Unii Europejskiej" - dodał resort.

We wtorek prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał ze stanowiska m.in. ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego; nowym szefem MSZ został dotychczasowy wiceszef resortu ds. prawnych i traktatowych Jacek Czaputowicz. 

 

  Komentarze


  • Ultravox2010
   12 stycznia, 20:34

   He,he,he... Myslalem,ze Polska jest jeszcze w UE,czyzbym przeoczyl jakies wydarzenie??? MSZ-towscy ministrowie juz sie dogadali,ze UE konczy sie na Odrze."Wschodnie sasiedztwo UE"-brzmi cudownie :-) Jakby sie dobrze zastanowic to Boris moze wie co mowi a polski minister dal totalna plame.Idz juz Kaczynski na emeryture,bo ubzdurales sobie nowego ministra a ten taki faltstart zrobil.Przeboj dnia po prostu :-) :-) :-)

  • Andi
   12 stycznia, 21:56

   Naucz się czytać ze zrozumieniem - "wspólne wizyty we wschodnim sąsiedztwie UE"- zastępujesz dzisiaj "thc" czy "czytelnika" może , poziom podobny..., ktoś kiedyś miał racje, jak się wejdzie na forum londynka to widać kto tu niestety przyjechał ...
   Pozdrawiam

  • Ultravox2010
   14 stycznia, 08:04

   DO ANDI (bez zlosliwosci):Raczej to Ty opanuj podstawy jezyka polskiego i polecam lekture slownikow.W zasadzie powinno sie to polecic redakcji "Londynka",bo oni pewnie cos pokrecili.UE to jak jeden dom a jej wschodnie sasiedztwo to np.Ukraina,Rosja i Bialorus.Czy np.powiesz,ze zona w Twojej sypialni jest Twoim wschodnim sasiadem,bo akurat po tej stronie lozka spi?W tym artykule nalezalo uzyc sformulowania: sasiad ze wschodnich rubiezy UE.I to tyle :-)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama