The emphatic victory was Murray's first on clay against Rafael Nadal

Murray przerwał dominację Nadala. Madryt zdobyty przez Szkota (Fot. Getty Images)
Andy Murray crushes Rafael Nadal in Madrid Open final to land second clay title in a week and first Masters crown on the dirt.

Murray triumfował w Madrycie po raz drugi - wcześniej w 2008 roku. Z kolei jego urodzony na Majorce rywal nie wykorzystał okazji, aby wygrać po raz trzeci z rzędu.

To drugi tytuł Murraya w ciągu tygodnia. W poniedziałek wygrał rywalizację w Monachium, pokonując w finale Philippa Kohlschreibera.

Był to 21. pojedynek Szkota z Nadalem i dopiero szóste zwycięstwo Murraya, a pierwsze na tej nawierzchni. Hiszpan dopiero odbudowuje formę po przerwie spowodowanej kontuzjami na przełomie 2014 i 2015 roku. Po wczorajszej porażce wypadnie poza pierwszą piątkę światowego rankingu ATP po raz pierwszy od dekady.

Na pierwszej rundzie udział w zawodach zakończył Jerzy Janowicz. Polski tenisista przegrał z Portugalczykiem Joao Sousą 4:6, 5:7.