Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Thames Water: Burst pipe in Hampton affects capital

Thames Water: Burst pipe in Hampton affects capital
Wody nie ma około 100 tys. domów w Londynie. (Fot. Getty Images)
Schools have been closed and hospital appointments cancelled due to a burst pipe that has left large parts of London with little or no water.
Advertisement
News available in Polish

"Problemy są efektem pęknięcia dużej rury w zakładach w Hampton. Nasz zespół inżynierów robi wszystko, co w jego mocy, aby jak najszybciej przywrócić dostawy wody naszym klientom" - oświadczyli przedstawiciele przedsiębiorstwa wodociągowego Thames Water. Dodano, że jeśli problem nie zostanie wkrótce rozwiązany, mieszkańcom zostanie udostępniona butelkowana woda.

Kryzysowa sytuacja objęła Londyn z kodami pocztowymi "TW", "KT" i "W". Rada Hounslow poinformowała, że wody nie ma ok. 100 tys. domów.

Mieszkańcy masowo wykupują butelkowaną wodę ze sklepów. (Fot. Twitter/@nedatutu)

W związku z brakiem wody, do domu zostały dzisiaj odesłane dzieci m.in. z Trafalgar Junior School i Radnor House School w Twickenham.

Skutki pęknięcia rurociągu w Hampton odczuły też placówki medyczne. Odwołano wszystkie zabiegi w Teddington Memorial Hospital i Teddington Health and Social Care Centre.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan stwierdził, że "niedopuszczalne" jest to, aby tak wiele osób zostało nie tylko bez wody, ale też bez "żadnej informacji, kiedy dostawy zostaną przywrócone".  Dodał, iż ma nadzieję, że Thames Water zrekompensuje tę sytuację wszystkim poszkodowanym mieszkańcom.

Z opublikowanego niedawno raportu wynika, że między 2015 a lutym 2019 r. w Londynie pękło aż 26 082 rur. To wina nie tylko coraz bardziej ekstremalnych warunków pogodowych, ale też przestarzałego systemu wodociągowego, przez który brytyjska stolica stanęła w obliczu poważnego wodnego kryzysu.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Advertisement